Силен земјотрес во БиХ: Се тресеа зградите во Тузла и околината

|

Босна и Херцеговина попладнево ја погоди земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала.

Според првите информации од веб-страницата на ЕМСЦ, епицентарот бил на 17 километри од Тузла, односно 13 километри од Лукавац.

– На четврти кат сме во центарот на Тузла! Многу се тресеше – вели еден корисник во коментар на веб-страницата на EMSC.

асега нема информации за повредени или причинета материјална штета.