Македонскиот трубач од светска класа, Џамбо Агушев по трет пат стана татко (фото)

|

Неодамна Џамбо Агушев, се пофали дека неговиот албум „Brasses for the masses“ е прогласен за најдобар албум според престижната “German Record Critics” за 2020 година а сега ги израдува своите фанови со уште една прекрасна вест, овојпат од приватен карактер.

Тој и неговата сопруга Асена по трет пат станаа родители. На свет дојде ќерката Мелинам, а веста на социјалните мрежи ја објави среќниот татко.

– Фала му на Бога, мојата ќерка Мелинам се роди. Добре дојде во нашето семејство, моја убава ќерко! – напиша Џамбо.

Инаку Џамбо е во брак со својата сопруга веќе десет години и досега ги имаат ќерката Севги и синот Мерт.

Ова е оригиналната вест која тој ја објави на својот профил на Фејсбук.

https://www.facebook.com/cambo.agusev.3/posts/10224481639696516