Бритни Спирс се извини на фановите по експлозивното сведочење во судницата

ИЗВОРНов Лист
|

Бритни Спирс им се извини на обожавателите што порано не ја споделија траумата околу нејзиниот конзерваториум.

Во своето прво јавно соопштение по нејзиното сведочење во судницата во средата, поп-ѕвездата рече дека „се преправала како сè да е добро“ затоа што „ми беше непријатно да споделам што ми се случи“.

Спирс побара од судијата да стави крај на конзерваториумот што ги контролира нејзиниот живот и кариера, опишувајќи го како „навредлив“.


Таа исто така откри дека аранжманот по налог на судот бара од неа да користи уред за контрацепција и ја спречува да се омажи за момчето Сем Асгари.

На Инстаграм, Спирс (39) сподели цитат за важноста на бајките и рече дека нејзините оптимистички објави на социјалните мрежи дадоа погрешен впечаток на милиони фанови за нејзиниот живот.

Таа напиша: „Само сакам да ви кажам мала тајна … Верувам дека сите сакаме живот од бајките и патем објавив … мојот живот изгледа и е прилично неверојатен .. Мислам дека тоа е она кон што сите се стремиме !!!!

„Тоа беше една од најдобрите особини на мајка ми … без оглед колку и да беше лош денот кога бев помлада … заради мене и моите браќа и сестри, таа секогаш се преправаше дека сè е во ред.

„На ова го привлекувам вниманието затоа што не сакам луѓето да мислат дека мојот живот е совршен затоа што ДЕФИНИТИВНО НИКОГАШ не е … и ако имате прочитано нешто за мене во вестите оваа недела … вие очигледно навистина знаете дека сега не е !!!! “

Спирс им се извини на обожавателите додавајќи: „Јас го направив тоа поради мојата гордост и ми беше непријатно да споделам што ми се случи … но искрено кој не сака да го фати Инстаграм во забавно светло !!!! “

За време на нејзиното драматично појавување пред судот, Спирс рече дека конзерваториумот – под кој се наоѓа од 2008 година откако претрпе низа психички нарушувања – ја принуди да работи, споредувајќи го со се*суална трговија.

Credit: Getty

Таа го повика судијата да стави крај без потреба од понатамошна лекарска проценка и го критикуваше нејзиниот татко Џејми, кој надгледуваше голем дел од нејзиниот живот во последните 13 години.

Правниот тим на Спирс сега мора официјално да поднесе барање до судот.