Да ја немаше оваа жена ќе ја немаше и Северина – Таа е одговорна за се, сега конечно ја гледаме (ФОТО)

ИЗВОРНов Лист
|

Пејачката Северина Вучковиќ често истакнува колку ја сака мајка си Ана Вучковиќ и дека нејзината поддршка била многу важна за нејзиниот развој во кариерата.

Пејачката со емотивна порака ги разнежни своите придружнички.

Северина најсигурното засолниште го нашла во прегратките на мајка си, па позирала во нејзините раце и го честитала Денот на мајката.

„Среќен ден на мајката. Можеме да бидеме мајки кога сакаме и ако сакаме“, напиша пејачката во објава, а коментарите едноставно паднаа.

„Убави жени“, „Браво Севе“, „Убава си“, „Почитувај ја и сакај ја мајка си“, „Ти си пример“, се само дел од коментарите.