Риби вредни сте, Овен мала несигурност во љубовта- Дневен хороскоп 14 септември 2020

|

ОВЕН


Работа: Искористете го денот за комуникација со соработниците и воспоставување на оптимални договори.
Љубов: Кога е љубовта во прашање, многу ви значат другите личност, но поради несигурност може да дојде до проблеми во односот.

БИК


Работа: Пробајте да се воздржите од коментари поради избегнување на караници со надредените. Не сте подготвени за компромис.
Љубов: Одличен ден за комуникација и блискост со партнерот.

БЛИЗНАЦИ


Работа: Нервозни сте, затоа што работните планови не ви одат од рака и од некои дури ќе мора да се откажете.
Љубов: Немојте да го расипувате односот со партнерот поради убомора.

РАК


Работа: Упорноста секогаш се исплати, а сега стигнува финансиска награда за сиот вложен труд.
Љубов: На ова поле сте блокирани и сами, приметувате дека немате успех во својата област.

ЛАВ


Работа: Работата стагнира и сега ви е јасно како се чувствуваат губитниците.
Љубов: На работа можни се некои убави работи врзани за љубовта. Имате прилика да запознаете шармантна личност.

ДЕВИЦА


Работа: Во тек е неповолен период за финансии. Ве очекува непланирано голем трошок. Соработка со странци ви носи нервоза.
Љубов: Во емотивна смисла сте незадоволни, но неподготвени за промени.

ВАГА


Работа: Не сте задоволни од работната ситуација. Состаноците нема да течат добро, и ќе имате проблем да ги наметнете своите идеи.
Љубов: Тврдоглави сте и пробувате да ги наметнете на партнерот своите правила.

ШКОРПИЈА


Работа: Проблемите на работа ве прават несигурен и фрустриран.
Љубов: Сонувате за поранешната љубов која сте ја идеализирале.

СТРЕЛЕЦ


Работа: Недоразбирањето со колегите се заканува да ескалира и да доведе до жестока вербална расправија.
Љубов: Незадоволни сте од љубовната ситуација, но самите сте придонеле за стагнација на оваа област.

ЈАРЕЦ

Работа: Во работна смисла прилично сте дипломатични и отворени за соработка и компромис.
Љубов: Емоциите ви се силни, па поради љубомора може прилично бурно да реагирате.

ВОДОЛИЈА


Работа: Многу сте самоуверени и сметате дека вашите работни планови се најдобри.
Љубов: Емоциите работат и имате потреба на другата страна да зборувате за своите емоции.

РИБИ


Работа: Вредни сте и внимавате на секој детал.
Љубов: Имате големи очекувањ. Гледајте поради љубомора да не направите сосема непотребен проблем.