Бикови излезете на љубовен состанок, Лавот ќе напредува во кариерата: Дневен хороскоп (23.05.2022)

|

Овен 21.3-20.4.

Љубов: Ќе ги дефинирате своите љубовни очекувања.Ќе се обидете да бидете доследни и покрај искушенијата.

Кариера: Конечно ќе сфатите како да заработите повеќе пари , а се појавува и добра можност за тоа да го остварите.

Здравје и совет: Можна е преодна несоница.

Бик 21.4- 20.5.

Љубов: Денеска лесно ќе воспоставувате контакти , а и денот е добар за тоа. Ако сте сами , излезете на кафе.

Кариера: Ќе размислувате дали да смените еден метод во работењето или пак да го смените целиот процес. И тука ги ширите контактите.

Здравје и совет: Излезете меѓу луѓе.

Близнаци 21.5.-21.6.

Љубов: Некои ќе го фаќаат последниот воз за да се додворувата на една личност која исклучително им е драга.

Кариера: По мало надмудрување со спонзорите , ќе успеете да постигнете каков- таков договор.

Здравје и совет: Некои работи веќе ја губат смислата.

Рак 22.6-22.7.

Љубов: Добро ќе ја разберете саканата личност и сега се обидувате да играте според правилата што сте ги поставиле. Добро е.

Кариера: Работите си одат по својот тек и добро е. Денеска занимавајте се со мали поттици со кои ќе ја пофобрите работата.

Здравје и совет: Посилни сте од повеќето.

Лав 23.7-22.8.

Љубов: Вашата врска добро функционира, а денеска ќе мора да изреагирате на една работа , што ќе ви одземе дел од времето што сте планирале да го минете со саканата личност.

Кариера: Состојбата е зрела за вашето напредување на работното место , па оваа шанса ќе ја искористите на најдобар можен начин.

Здравје и совет: Мала главоболка или тага.

Девица 23.8.-23.9.

Љубов: Денешниот ден најверојатно многу ќе ве насочи кон домот и семејството. Нешто тука би можело да созрее.

Кариера: Ќе се чувствувате распнати меѓу две опции , а ниту една нема да ви изгледа добро. Поминете преку тоа и имајте трпение.

Здравје и совет: Наскоро се ќе биде појасно.

Вага 24.9.-23.10

Љубов: Ќе имате силна фантазија , така што без проблем ќа ја надвладеете секоја празнина во личните односи.

Кариера: Ќе ви се јават соработници од странство со интересен предлог за кој ќе треба да размислите сериозно.

Здравје и совет: Она што го немате, ќе го измислите.

Шкорпија 24.10-22.11.

Љубов: Откако се ви стана јасно , повторно запаѓате во преодна фаза на депресија и размислувања за смисолот на љубовта.

Кариера: Или вие ќе бидете премногу попустливи кон надредените или тие така ќе се постават кон вас.

Здравје и совет: Неизбалансираност на крвната слика.

Стрелец 23.11.-21.12.

Љубов: Она што можеби ве измачуваше, денеска ќе знаете да го искажете со многу чувства и искреност.

Кариера: Создадени се условите за една нова деловна соработка со соработници кои не се од истото место каде што работите.

Здравје и совет: Ќе бидете поспани.

Јарец 22.12.-20.1.

Љубов: Вашето семејстов како да ве окупира за себе , па денеска немате многу време за партнерот. Организирајте се.

Кариера: На дневен ред ќе се најде мала анализа за една заостаната работа . Се друго што се однесува на работата , се одвива во ред.

Здравје и совет: Контролирајте го количеството храна што го внесувате.

Водолија 21.1.-19.2.

Љубов: Со саканата личност ќе се обидете да изведете нешто ново во сексот. И на двајцата ќе ви биде мило за тоа.

Кариера: Ќе се уверите сдека вложувачите се сосема подготвени за да ги прифатат вашите идеи. Внимавајте само во целиот процес да не бидете насилни.

Здравје и совет: Бидете тактични.

Риби 20.2.- 20.3.

Љубов: Веројатно е дека вашата сакана личност ќе бара многу внимание. Прифатете го тоа како реалност.Посветете и се.

Кариера: Сега конечно се ви е јасно во врска со една деловна соработка и работите се подготвени за дас е склучи договор.

Здравје и совет: Остварете се што ќе замислите.