Еве од кого ја наследила убавината – ова е мајката на Сека Алексиќ

ИЗВОРНов Лист
|

Најголемата фолк ѕвезда во Србија, Сека Алексиќ е посебно активна на социјалните мрежи, таа секојдневно објавува фотографии оф себе и од семејството, а во последните нејзини објави може да се забележи и фотографија со нејзината мајка, од која може да се каже дека таа ја наследила убавината.

Сека Алексиќ иако со години е на самиот врв на домашната поп сцена, малкумина во јавноста знаеа како изгледа мајката на пејачката, која изгледа неверојатно младо.