Голем љубовен и животен хороскоп за месец Февруари: Време е работите конечно да дојдат на место

ИЗВОРНов Лист
|

ОВЕН


РАБОТА

Квадратот на Сонцето и Марс ве предупредува на самиот почеток на месецот да бидете внимателни во управувањето со вашите финансии. Ќе наидете на конфликти со соработници во врска со финансискиот дел од заедничките работи. Венера влегува во знакот на Водолија и ви дава можност да започнете нови соработнички односи со креативни луѓе, жени и компании кои се занимаваат со рекламни услуги. Ќе започнете голем и долгорочен проект кој вклучува тимска работа. Ќе ги подобрите вашите деловни врски и контакти и ќе бидете активни во социјални активности. Меркур ќе направи ретроградна врска со Сонцето на 8 февруари и ќе ви овозможи да заземете подобри позиции и да добиете позиција на водач на проектот што вклучува повеќе компании и поединци кои работат заедно. Венера на 11 февруари ќе направи спој со Јупитер, што ќе има позитивен ефект врз вашите финансии затоа што ќе можете да склучите ново деловно партнерство и договори што ќе ви донесат долгорочни заемни придобивки и големи профити.

Ова може да биде поврзано со странски партнери, како и со правни и јавни области. Успехот ве чека и во здравството. Меркур ќе направи спој со Венера и Јупитер во втората декада на февруари и ќе започнете да реализирате планови поврзани со зголемување на вашата финансиска состојба преку нови инвестиции, кои ќе бидат во поголеми количини, но ќе ви се исплатат. Сатурн ќе направи квадрат со Уран на 17 февруари, што ви носи неочекувано високи трошоци преку веќе тековните долгорочни проекти, што ќе ги намали вашите профити преку нови инвестиции. Затоа, бидете внимателни со парите и избегнувајте позајмување. Големи трансакции не се пожелни. Во третата декада од февруари, Венера ќе направи квадрат со Марс и дополнително ќе ги комплицира одливот на пари, но Меркур ќе се движи директно, така што ќе можете добро да се организирате и да ги решите тешкотиите. Невработените Овни ќе имаат поволни шанси да бидат вработени во областа на финансиите, индустријата, правните и јавните области. Ќе добиете работа во професијата полесно од вообичаеното.

ЉУБОВ

Ако сте во врска:

Влегувањето на Венера во знакот на Водолија и неговиот спој со Сатурн, ќе ви донесе повеќе дружења со заедничките пријатели во првата половина на февруари. Ќе ја подобрите формата на вашата емотивна врска и ќе внесете нешто ново што ќе ви донесе и вие и вашата сакана свежина и поголема хармонија во врската. Ќе имате неочекувани несогласувања околу заедничките финансии и некои договори. Спојот на Венера со Јупитер ќе ви донесе повеќе радост, забава и убави моменти заедно со вашата сакана. Најважно за да бидете среќни е да можете тоа да го внесете во вашата врска. Венера ќе направи квадрат со Марс во втората половина на февруари и ќе ви донесе љубомора, но и зголемени страсти. Влегувањето во Венера во знакот Риби ќе ве направи романтични.

Ако сте слободни:

Влегувањето на Венера во знакот на Водолија на самиот почеток на февруари ќе ви донесе запознавање со личност која се разликува од повеќето луѓе што ги познавате и која ќе ве освои со својата оригиналност и идеи што одат пред време. Ќе се запознаете преку социјални активности и ќе откриете дека имате многу заеднички интереси. Ќе можете да имате слободна врска со оваа личност, но најдобро ќе ви одговара во овој период. Само пазете се од прекумерни страсти затоа што ќе ги почувствувате. Постарите Овни ќе почувствуваат голема привлечност кон личноста со која во минатото биле површно и лежерно пријатели и со кои се запознале преку заеднички пријател. Спонтано ќе влезете во интимни односи, а потоа и во емотивна врска.

ЗДРАВЈЕ

Во текот на јануари, вашето здравје ќе биде чувствително. Ќе бидете склони кон настинки, затоа е неопходно да се избегне продолжено изложување на ветровито и студено време. Можни се и нарушувања, кои најмногу ќе ги чувствувате во зглобовите. Ќе бидете поподложни на реакции на стрес. Меркур започнува директно на 21 февруари и вашето здравје ќе се подобри после тоа. Вашата диета треба да содржи храна што лесно се вари и е калорична. Јадете житарки, особено ‘рж, просо и овес. Можете да јадете ориз со главниот оброк секој ден, како и варен зеленчук, како што се компири, спанаќ, леќа и целер. Јадете портокали, ананас и киви, како и суви урми. Избегнувајте брза храна и закуски.

СРЕЌНИ БРОЕВИ

5, 9, 16, 18, 23

БИК


РАБОТА

Февруари ќе биде прилично динамичен месец за вас во областа на работата и ќе биде полн со настани. На прво место, ве очекуваат нови почетоци, почнувајќи од првиот ден на февруари, кога Венера ќе влезе во знакот на Водолија и во вашето поле на работа и кариера. Ќе почувствувате потреба да имате поголема слобода во донесувањето одлуки на вашата работа, што ќе ве доведе во конфликти со претпоставените. Венера ќе склучи спој со Сатурн на 6 февруари и квадрат со Уран. Ќе преземете работни одговорности со зголемен степен на одговорност и ќе започнете нови големи и долгорочни проекти кои ќе ви донесат постабилни позиции на работа. На самиот почеток на овие проекти, ќе се соочите со неочекувани пречки за кои ќе бидат потребни брзи реакции од вас. Нови методи на работа и идеи што сте сакале да ги примените нема да бидат поддржани. Меркур ќе направи ретроградна врска со Сонцето на 8 февруари, а тоа ќе ви донесе подобрување што го очекувавте подолго време. Ќе успеете добро да се организирате, но ќе бидете склони кон избрзани потези што ќе го нарушат вашиот авторитет. Ве чека успех во областа на инженерството и технологијата.

Венера ќе се поврзе со Јупитер на 11 февруари, што ќе ги зајакне вашите позиции и ќе ви донесе поддршка од јавноста. Ќе започнете проекти кои се поврзани со големи инвестиции и кои носат голем обрт на пари. Спојот на Меркур со Венера и Јупитер во втората декада од месецот ќе овозможи продолжување на преговорите кои беа ќор-сокак и исплата на заостанатите долгови. Сатурн ќе направи квадрат со Уран на 17 февруари и ќе го запре вашиот обид за тестирање на ефикасноста на новите идејни решенија во бизнисот. Вашите предлози нема да бидат прифатени. Вашите позиции и авторитет ќе бидат загрозени од разни конфликти во вашиот колектив. Третата декада на февруари ви носи подобрување и непречено продолжување на реализацијата на вашите планови и задачи. Невработените Бикови ќе добијат можност да добијат работни места во областите на управување, инженерство и ИТ сектор. Работните места во големите компании ќе ви бидат лесно достапни.

ЉУБОВ

Ако сте во врска:

Првата декада на февруари ќе ви донесе поволни можности да започнете да ги постигнувате заедничките цели за кои сте се договориле со подготвена личност. Ќе си дадете едни на други охрабрување и поддршка. Во втората декада од месецот ќе имате мали и привремени несогласувања, но благодарение на односот помеѓу Марс и Нептун, ќе имате добро чувство за потребите на вашиот партнер.Квадратот на Венера со Марс ќе предизвика потиснати страсти во вас, но вашиот партнер ќе биде пасивен и повлечен, што ќе предизвика несогласувања. Ќе сакате повеќе забава, дружење и излегување. Марс ќе направи триаголник со Плутон во третата декада од февруари, што ќе ви помогне да ги исполните љубовните желби. Можно е да патувате за време на викенд со партнер каде ќе поминете убаво.

Ако сте слободни:

Вашиот емотивен живот ќе биде малку досаден во првата половина на февруари бидејќи ќе наидете на луѓе на кои им недостасува иницијатива. Во средината на месецот, ќе запознаете личност која ќе ве освои со својот оптимистички и иновативен дух. Beе има меѓусебна симпатија и наскоро ќе бидете заљубени. На почетокот, вашите интимни врски ќе бидат интензивни и ќе предизвикаат повремена напнатост, но во третата декада од февруари, ќе можете да се усогласите едни со други и да внесете здрава динамика во врската. Постариот Бик ќе помине низ фази во менување на односите со личноста што ја привлекува и со која често се гледаат во последно време. Вашата врска ќе биде хармонична на моменти, напната на моменти и со чести несогласувања. Ќе започнете врска кон крајот на февруари.

ЗДРАВЈЕ

Повеќе ќе се грижите за вашето здравје со тоа што ќе направите превентивни прегледи, да бидете умерени во сè, да се храните здраво и да одмарате колку што е потребно. Ќе започнете да вежбате нови методи за зачувување на вашето здравје, ќе се движите повеќе и ќе најдете доволно време за секојдневно психофизичко опуштање. Можна е само лесна и минлива настинка. Вашата диета треба да содржи храна што ја забрзува детоксикацијата на организмот. Во исхраната треба да користите кисела зелка и кисели краставички, како и суво овошје како што се смокви, урми и кајсии. Јадете повеќе јаболка и портокали. За појадок може да се земат семки од сончоглед и тиква, просо со јогурт. Избегнувајте храна пржена во масло и алкохолни пијалоци.

СРЕЌНИ БРОЕВИ

2, 10, 14, 19, 23

БЛИЗНАЦИ


РАБОТА

Венера ќе влезе во знакот на Водолија на самиот почеток на февруари и ќе ви донесе можност да започнете соработка со странски партнер. Ќе добиете финансиска и професионална поддршка од институциите со кои сте договориле деловна активност и ќе имате најголема поддршка во врска со долгорочниот бизнис што ќе го започнете на 6 февруари, кога Венера е во соработка со Сатурн. Некои од вашите претпоставени нема да бидат задоволни со повластениот третман и поддршката што ќе ја добиете од едно или повеќе лица на висока позиција, па затоа ќе се обидат да ви стават нешто зад грб. Затоа е важно да бидете внимателни и да избегнувате ситуации што можат да ве компромитираат.

Ретроградната врска на Меркур со Сонцето ќе ви овозможи да ги подобрите вашите работни вештини и да примените нови методи во вашата работа што ќе ве направат поефикасни во извршувањето задачи. Проверете ги информациите што ги добивате бидејќи некои може да испаднат лажни и да ви наштетат.

Венера ќе се поврзе со Јупитер на 11 февруари и ќе ви донесе успех во јавноста, судството, образованието, креативноста и издаваштвото. Марс ќе оствари врска со Нептун на 14 февруари и ќе ви донесе поддршка од некој што не сте го очекувале, а тоа ќе се покаже како драгоцена помош за побрзо реализирање на планираните задачи. Сатурн ќе направи квадрат со Уран на 17-ти во месецот, поради што ќе наидете на пречки при примена на нови идеи во важни проекти. Ќе ве забави и попречува административни процедури, но и недоволно искуство, како и работи што е невозможно да се предвидат, а кои ќе се појават одеднаш.

Во третата декада од февруари, Меркур ќе се движи директно и ќе можете да надоместите некои одложени задачи. Венера ќе влезе во знакот на Риби и ќе ве направи креативни во она што го правите. Ќе ги подобрите деловните односи и ќе напредувате во кариерата. Невработените Близнаци ќе имаат најголеми шанси да добијат нова работа во областа на образованието, транспортот, инженерството и ИТ секторот.

ЉУБОВ

Ако сте во врска:

Ќе имате поголема иницијатива и многу нови идеи за тоа како да ги подобрите односите со вашиот партнер. Ќе и предложите нешто ново на вашата сакана која ќе биде прифатена со ентузијазам. Ќе зборувате за многу работи за кои долго време сакате да зборувате, но постојано ги одложувате. Вие исто така би сакале да одите на заедничко патување за време на еден викенд. Спојот на Венера со Јупитер ќе ви донесе хармонија, среќа и исполнување во убовта. Вашиот партнер и вие отворено ќе разменувате чувства и ќе се чувствувате како да сте повторно заљубени еден во друг. Ќе станете свесни за квалитетот на саканата личност што не сте ја забележале до неодамна. Ќе најдете нови заеднички интереси и ќе постигнете заеднички цели.

Ако сте слободни:

Февруари ви носи можност да запознаете личност во која ќе се вљубите на прв поглед и која ќе ве привлече со својот изглед, личните квалитети и големиот број интереси кои се слични или идентични со вашите. Емоциите многу брзо ќе се разбудат помеѓу вас, а веќе во втората половина на месецот спонтано ќе влезете во хармонична емотивна врска што може да биде дури и трајна. Исто така, ќе откриете дека добро се согласувате во интимните односи и дека многу добро се разбирате во комуникацијата. Постарите Близнаци ќе започнат емотивна врска со личност што ја запознале во минатото и со која често се гледале. Двајцата сигурно ќе одговорите едни на други и емоционално и на други полиња. Врската ќе се покаже хармонична.

ЗДРАВЈЕ

Треба да се движите повеќе и да бидете во форма, бидејќи вашиот имунитет ќе биде ослабен. Можна е нарушена циркулација во областа на стапалата, болки во зглобовите, висок крвен притисок и зголемена подложност на стрес, што ќе биде причина за психосоматски нарушувања. Затоа, потребно е да се практикува психофизичка релаксација и редовен одмор секој ден. Вашата диета треба да содржи средни калории и основна храна. Обидете се да го елиминирате шеќерот од вашата исхрана, како и да избегнувате газирани сокови, деликатеси од месо и храна пржена во масло. Јадете повеќе риба, цели зрна и растителна храна. Од овошјето, ќе уживате во манго, суви смокви и портокали. Од зеленчук, јадете целер и модар патлиџан. Пијте јогурт и сок од лимон.

СРЕЌНИ БРОЕВИ

6, 10, 17, 21, 25

РАК


РАБОТА

Венера ќе влезе во знакот на Водолија на почетокот на февруари и ќе ви отвори можност да ги рефинансирате долговите, да отплатите поголем дел од заостанатите долгови и да наплатите дел од побарувањата, што ќе го подобри вашиот платен промет и ќе ви донесе повеќе пари. Ќе наидете на несогласувања со луѓе со авторитет и во висока позиција со кои имате соработка. Важно е да се реши ова што е можно побрзо за да се избегне губење на поддршката и мешање во планираните задачи. Спојот на Венера со Сатурн ќе ви донесе средства што ќе можете да ги инвестирате во почетокот на новиот голем и долгорочен проект што ќе ви донесе сигурен успех и стабилни финансии на подолг период. Ретроградната врска на Меркур со Сонцето ќе ви овозможи да продолжите со преговорите за решавање важни финансиски прашања и распределбата на одговорностите во заедничките работи.

Меркур ќе направи квадрат со Марс на 10 февруари и ве предупредува да не брзате и внимателно да ги проверувате тековните планови и сè што е потребно за добра организација на претстојните задачи, бидејќи лесно може да се случи да се направат некои пропусти. Венера ќе се поврзе со Јупитер на 11 февруари, што ќе ви овозможи поддршка, и професионална и материјална, од партнер од странство и високо професионална личност, а исто така ќе ви донесе добра координација со подредениот персонал. Односот на Марс со Нептун значително ќе ја подобри вашата соработка со странски партнери и ќе ви донесе успех во областите на хемиската индустрија, дистрибуција на пијалоци, енергетски ресурси и суровини за производство. Сатурн ќе направи квадрат со Уран на 17 февруари и неочекувано ќе ви донесе блокади во одредени финансиски трансакции. Избегнувајте позајмување. Во третата децкада од февруари, ќе постигнете успех и ќе ја зголемите заработката во областите на јавноста. Ќе остварите корисни и економични партнерства. Невработените ракови ќе имаат најголеми шанси за ново вработување во областите на јавниот сектор, правата, услугите и финансискиот сектор. Ќе имате можност да заработите добри пари на работни места со скратено работно време.

ЉУБОВ

Ако сте во врска:

Венера ќе се поврзе со Сатурн во првата половина на февруари и ќе донесе стабилност и поголема хармонија во вашата врска со вашата сакана. Ќе посветите повеќе време на членовите на вашето семејство и постарите лица во семејството. Ќе преземете повеќе одговорности за да ја ослободите вашата сакана. Ќе дадете поддршка и поддршка, што ќе значи многу за вашиот партнер. Вие ќе сакате да внесете нешто ново во вашата емотивна врска во втората половина на февруари и да се обидете да му пристапите на вашиот партнер на поинаков начин, но тоа нема да одговара на вашиот партнер и може да дојде до неочекувано ладење поради квадратот на Сатурн со Уран. Колку повеќе уживате во промените и колку повеќе излегувате и дружите, толку повеќе вашиот партнер ќе биде повлечен.

Ако сте слободни:

Во првата декада од февруари, ќе запознаете личност која е сериозна по природа, стабилна по карактер, амбициозна и дружеубива. Ќе ве привлече искуството, интелигенцијата, јасен и цврст став на таа личност и ќе се заубите. Ќе забележите дека вашата нова симпатија не е склона кон покажување емоции, но ќе уживате во нејзините други квалитети. Ќе започнете да се гледате и ќе влезете во врска. Во втората декада од месецот ќе бидете оптеретени со ненадејни промени во расположението и ексцентрично однесување на вашиот нов партнер. Нешто постарите Ракови ќе започнат нова емотивна врска со личност со која долго време биле сочувствителни, благодарение на поврзаноста на Венера со Сатурн. Вашата врска ќе биде ставена на тест уште од самиот почеток. Избегнувајте да донесувате избрзани одлуки.

ЗДРАВЈЕ

Вашата чувствителност на стрес и студ ќе се зголеми во текот на февруари, затоа избегнувајте да бидете изложени на студено, ветровито и влажно време. Настинка и болка во зглобовите се можни, особено ако имате артритис. Треба повеќе да се движите, редовно да се одмарате и да вежбате психофизичка релаксација за полесно да се справите со стресот. Вашата диета треба да се состои од храна што содржи растителни влакна за полесно варење и јаглехидрати. Може да јадете јачмен, леќата, моркови и зеленчук од компир секој ден. Подгответе почесто грав, леќа, спанаќ, карфиол и грашок. Од овошје, јадете брусница, јаболка, банани и ананас. Намалете го внесот на месо и млечни производи.

СРЕЌНИ БРОЕВИ

3, 8, 12, 17, 24

ЛАВ


РАБОТА

Драги лавови, Сонцето ќе направи квадрат со Марс на почетокот на февруари што минува низ вашето поле на работа и кариера. Ова ќе ви донесе несогласувања со претпоставените и деловните партнери. На другите ќе им пречи вашата потреба да доминирате, што ќе се интензивира овој месец. Венера влегува во знакот на Водолија на почетокот на февруари и ви отвора можност да остварите нови деловни контакти и врски што ќе се покажат корисни за понатамошна соработка. Венера ќе соработува со Сатурн и ќе ви овозможи да склучите нови партнерства во врска со големи деловни потфати поврзани со индустријата и градежништвото што ќе се покажат профитабилни на долг рок. Од друга страна, квадратот на Венера со Уран ќе доведе до неочекувани пречки во остварувањето на целите во неодамна започнатите проекти каде ќе наидете на несогласувања со партнерите во врска со имплементацијата на новите методи на работа.

Меркур ќе направи квадрат со Марс на 10 февруари и ќе ви донесе несогласувања и конфликти со нарачки за голем број предмети во вашите работни обврски. Ова негативно ќе влијае на вашата позиција. Марс ќе оствари врска со Нептун на 14 февруари и ќе ви овозможи со помош на вашето работно искуство, вештини и ефикасност и со помош на интуиција да остварите голем промет на пари и да заработите повеќе пари отколку што се очекуваше. Квадратот на Сатурн со Уран на 17-ти во месецот ќе ве спречи да склучите нов договор и ќе има судир на интереси во вашата врска со вашиот долгорочен деловен партнер. Ќе наидете на тешкотии во областите на јавноста, судството и медиумите. Во третата декада од февруари, ќе имате несогласувања со жени кои се на важна позиција во вашата компанија. Марс ќе направи обичај со Плутон на 25-ти во месецот, што ќе ја зголеми вашата работна ефикасност и ќе ви донесе успех во областа на услугите и управувањето. Невработените лавови ќе добијат можност да добијат работа во областите трговија, услуги, недвижнини, рекламна агенција, медиуми и јавни институции.

ЉУБОВ

Ако сте во врска:

Вашата врска со саканата личност ќе биде исполнета со разни настани во февруари, од кои повеќето ќе бидат позитивни. Ќе можете да постигнете важни заеднички цели, а тоа ќе ја донесе посакуваната хармонија во вашата врска. Спојот на Венера со Сатурн и Јупитер ќе придонесе за стабилноста на вашата емоционална врска и ќе ве мотивира да и дадете поддршка и искрени чувства на вашата сакана. Меркур ќе направи ретроградна врска со Сонцето, Венера и Јупитер во вашето поле на љубов, што ќе ви овозможи да започнете нови заеднички планови и цели што претходно не успеавте поради некои потешкотии. Improveе ја подобрите комуникацијата едни со други и ќе можете да решите многу работи што ви претставувале проблем во минатото. Ќе ја зајакнете блискоста.

Ако сте слободни:

Ќе имате многу можности да стапите во емотивна врска затоа што повеќе луѓе ќе бидат заинтересирани за вас и тоа отворено ќе ви го покажат. Ќе се појави некој што целосно ќе ве освои со својот весел дух, оптимизам, смисла за хумор и покажувајќи иницијатива за заеднички активности. Тоа ќе биде некој што ќе може отворено да ви ги покаже своите емоции и искрено да ви пријде, без да ги измами. Поранешната љубов ќе се обиде да ти се врати, но сепак ќе влезеш во врска со нова симпатија. Нешто постарите Лавови ќе имаат отворен и искрен разговор со поранешниот партнер каде искрено ќе си ги покажат своите чувства едни на други. Ќе можете да ја отстраните причината за раскинувањето и да ја обновите вашата врска. И двајцата ќе бидете среќни и ќе ги исполните заедничките желби.

ЗДРАВЈЕ

Првата половина на февруари ви носи стабилно здравје. Одморете се повеќе и вежбајте дневни рекреативни физички вежби. Избегнувајте да бидете премногу пасивни. Во втората половина на февруари, квадрат Сатурн со Уран може да ви донесе зголемена чувствителност на стрес, болка во коските и зглобовите, како и уролошки нарушувања. Влијание превентивно за да се спречи ова. Вашата диета треба да содржи висококалорична храна полна со витамини и протеини. Се препорачува секој ден да правите супи со мешан зеленчук, цели зрна со јогурт и да јадете повеќе овошје како ананас, портокали, киви, банани, суво грозје, смокви и урми. Јадете пилешко во умерени количини и избегнувајте деликатеси од месо, како и брза храна.

СРЕЌНИ БРОЕВИ

2, 7, 15, 18, 22

ДЕВИЦА


РАБОТА

Ќе ви недостасува поддршка од претпоставените на почетокот на февруари, а може да има конфликти и несогласувања со вашите колеги од работата поради квадратот на Сонцето со Марс. Венера ќе влезе во знакот на Водолија и ќе ви отвори поволности да започнете нови услуги. Може да имате најголем успех во услугите во областа на градежните работи, брокерството за недвижнини, како и во областите трговија, управување и образование. Ќе започнете една голема деловна активност на 6 февруари, кога Венера ќе се поврзе со Сатурн. Ќе можете да ги извршите плановите што беа закочени, но ќе биде потребно да направите некои промени за да можете да ги надминете пречките што сте ги наишле. Ќе наидете на потешкотии доколку се занимавате со транспорт, туризам и организирање продажни изложби и презентации.

Венера ќе се поврзе со Јупитер на 11 февруари и ќе имате можност да започнете нешто ново во областа на услугите што може да бидат поврзани со убавината, како што се услуги за убавина или фризер. Исто така, ќе можете да заработите повеќе пари преку креативни проекти, архитектура и внатрешен дизајн. Марс ќе има врска со Нептун на 14 февруари и ќе ви донесе поддршка од претпоставените за проекти поврзани со јавни институции. Вашата популарност во јавноста ќе се зголеми. Ќе имате успех во презентирање на сè што е поврзано со креативноста и забавата. Квадратот што Сатурн ќе го направи со Уран на 17-ти во месецот ќе предизвика неочекувани одложувања поради неможноста за примена на нови методи на тековните работни задачи. Соработката и тимската работа ќе бидат тешки. Во третата декада од февруари, Меркур ќе се движи директно и полека ќе започнете да го надополнувате она што бевте принудени да го одложите во претходниот период. Некои од вашите планови и методи на работа ќе бараат дополнување и реорганизација. Beе бидете вешти и снаодливи. Невработените Девици ќе имаат поволни можности за вработување во областите на услугата, во центрите за поддршка на клиенти, во салони за убавина, како и во трговија и сообраќај.

ЉУБОВ

Ако сте во врска:

Ќе организирате повеќе релаксирачки активности со вашата сакана и блиски пријатели, како што се прошетки по природа во вашето слободно време, повеќе видувања и дружења. Спојот на Венера со Јупитер ќе ви овозможи да имате повеќе смеа, радост, забава во вашата емотивна врска. Ќе му дадете длабоки чувства на вашата сакана и ќе се чувствувате сакани. Ќе бидете среќни. Врската на Марс со Нептун на вашето поле на убов ќе ви даде можност да искористите еден викенд за да патувате некаде со вашата сакана каде сакате да одите подолго време и каде ќе можете да си го посветите целото свое време едни на други и уживајте во убави моменти заедно. Ќе можете да ги исполните заедничките желби што ги одложувате подолго време.

Ако сте слободни:

Февруари ќе ви донесе можност да запознаете некого преку некаков вид на заеднички активности кои ќе ве привлечат на прв поглед и кој би можел да биде сериозен кандидат за идна емотивна врска. Ќе ве привлече емотивната отвореност и топлината на вашата нова симпатија, подготвеноста да бидете при рака во сè, да ве поддржувате, да бидете полни со иницијатива и подготвени да разговарате со вас за разни теми, дури и за оние кои се малку чувствителни . Ќе започнете хармонична врска до крајот на месецот. Нешто постарата Девица ќе се сретне со некој што живее во странство и со кого прво ќе започне секојдневна комуникација, а наскоро потоа ќе влезе во врска што ќе продолжи кога другата личност ќе се врати таму каде што живее. Овие имаат шанса за успех.

ЗДРАВЈЕ

Квадратот на Меркур со Марс во првата половина на февруари ви носи склоност кон воспаление, чувствителност на стрес и пад на имунитетот. Потребна ви е секојдневна психофизичка релаксација. Во третата декада од месецот, Меркур ќе се движи директно, што позитивно ќе влијае на вашиот имунитет и вашето здравје ќе биде постабилно. Ќе уживате повеќе да се движите, особено да шетате малку повеќе. Вашата диета треба да вклучува храна што е во основа основна и која е неопходна за да се доведе вашето тело во рамнотежа. Од зеленчук, јадете целер, модар патлиџан и кисела зелка во поголеми количини. Од овошјето земете суво грозје, смокви, манго и мандарини. Јадете просо, маслинки, мед и јогурт дневно. Намалете го внесот на месо, кафе и шеќер.

СРЕЌНИ БРОЕВИ

5, 11, 16, 20, 23

ВАГА


РАБОТА

Избегне прифаќање на ризични зделки кои вклучуваат големи инвестиции на почетокот на месецот. Покрај тоа што ви нанеле големи загуби, овие работни места може да ви донесат конфликти со претпоставените. Венера ќе влезе во знакот на Водолија на 1 февруари и ќе ја зголеми вашата креативност, ќе ви донесе инспирација и ќе ве поврзе со луѓе со кои успешно ќе соработувате на проекти за кои се потребни идејни решенија. Венера ќе се поврзе со Сатурн на 6 февруари и ќе ве поврзе со луѓе кои би соработувале со вас во областа на образованието, забавата и дизајнот. Ќе започнете еден голем проект што може да биде поврзан со ИТ секторот, програмирање или развој на апликации, и тој ќе ви се исплати. На самиот почеток на овој проект, ќе наидете на неочекувани потешкотии во платниот промет, поради што треба да внимавате на инвестициите и да избегнувате задолжување. Ретроградната врска на Меркур со Сонцето ќе ви овозможи да ја обновите важната соработка со личност на висока позиција, што ќе ви донесе корист во понатамошниот развој на вашите планови. Ќе наидете на потешкотии во трговијата и сообраќајот.

Венера ќе направи спој со Јупитер на 11 февруари и ќе ви овозможи одлични можности да инвестирате повеќе пари во еден креативен проект, како и да пронајдете инвеститори кои ќе ве поддржат. Овој проект може да ви донесе голем успех, заработка и напредување во кариерата. Ќе ги подобрите вашите работни способности и вештини преку нови едукации и програми. Марс ќе има врска со Нептун на 14 февруари и ќе имате добро чувство како да постигнете подобри трансакции за плаќање во областа на услугите. Бидете претпазливи на 17-ти во месецот кога Сатурн ќе направи квадрат со Уран бидејќи тоа ќе ви донесе потешкотии во обидот да им пристапите на вашите задачи на нов начин. Alsoе имате и финансиски потешкотии. Третата декада од февруари ќе ви донесе успех во областа на услугите. Невработените Ваги ќе имаат поволни можности за вработување во областа на дизајнот, забавата, образованието, ИТ секторот и услужниот сектор. Исто така, ќе имате голема понуда за работа со скратено работно време.

ЉУБОВ

Ако сте во врска:

Ќе донесете нешто ново во вашата врска со партнерот, што ќе ви донесе вистинско освежување. Ќе бидете расположени за забава и вашата врска со партнерот ќе биде исполнета со смеа и радост. Ќе исполните една желба за вашиот партнер и ќе обезбедите длабоки емоции, кои ќе ве зближат. Во средината на месецот, интуитивно ќе ги разберете потребите на вашиот партнер благодарение на односот на Марс со Нептун. Втората половина на февруари ќе ги поттикне вашите страсти и ќе предизвика повремени jeубоморни сцени затоа што Венера ќе направи квадрат со Марс. За среќа, ова ќе трае кратко и наскоро ќе бидете усогласени со партнерот во сè што ве поврзува во заеднички активности. Ќе зборувате многу за сè што ви отежнало и ќе можете да решите многу работи.

Ако сте слободни:

Февруари ви носи голема шанса да запознаете личност со која ќе започнете хармоничен емотивен однос во кој ќе имате нови искуства во љубовта и исполнување на големи желби. Beе има повеќе луѓе кои отворено ќе ви покажат дека се заинтересирани за врска со вас. Изберете личност која е различна од сите други по својата оригиналност. Тоа ќе биде некој со кого ќе се чувствувате опуштено, добро ќе се разберете и ќе чувствувате голема поддршка и искреност. Вашиот партнер ќе може да ве насмее. Постарите Ваги ќе имаат можност да започнат слободна врска со личност што ќе ја запознаат на забава. На прв поглед, ќе се сакате и ќе можете искрено да зборувате за сè. Врската може да стане сериозна со текот на времето.

ЗДРАВЈЕ

Генерално ќе имате добро и стабилно здравје. Препорачливо е да обезбедите време за секојдневно психофизичко опуштање и одмор, со цел да избегнете стресни ситуации и да го одржите вашето здравје стабилно. Поминете го слободното време на прошетка и бидете што е можно повеќе на места во природата каде што има чист воздух. Рекреативни физички вежби се неопходни за вас. Вашата диета треба да содржи храна калорична, но лесно сварлива. Јадете повеќе овошје, особено урми, суво грозје и смокви, јаболка, портокали и киви. Од зеленчукот подгответе леќа, грав, компир, грашок, зелка и целер. Јадете интегрални житарки, јогурт и мед секој ден. Јадете повеќе риба отколку месо. Избегнувајте брза и печена храна.

СРЕЌНИ БРОЕВИ

2, 7, 13, 16, 21

ШКОРПИЈА


РАБОТА

Сонцето ќе направи квадрат со Марс на почетокот на февруари и ќе ви донесе судири со луѓе со авторитет и со одредени деловни партнери. Ќе се обидете да си ги наметнувате едни на други своите методи и пристапи на работата и обврските и ќе дејствувате неуморно. Ова негативно ќе влијае на вашата соработка, но исто така може да ја загрози вашата позиција. Венера ќе влезе во знакот на Водолија и ќе склучи врска со Сатурн. Ќе започнете заедничка деловна активност со јавна институција и градежна компанија, што ќе ви донесе долгорочна заработка. Потребно е јасно да се разгледаат и наведат сите обврски во заедничката работа во договорот, бидејќи во спротивно може да се појават неочекувани пречки и потешкотии. Меркур ќе направи ретроградна врска со Сонцето на 8 февруари и ќе можете да ставите крај на некои работни задачи што бевте принудени да ги одложите во претходниот период поради неповолни околности.

Венера ќе се поврзе со Јупитер на 11 февруари и ќе ви донесе поволни можности да започнете проект за кој ќе бидат потребни креативни идеи и решенија, а кој може да ви донесе голем успех и профит. Марс ќе има врска со Нептун на 14 февруари. Ќе бидете мотивирани да вложите многу енергија во областа на забавата и јавноста. Ќе имате добро чувство за тоа што сакаат и очекуваат вашите клиенти, што ќе ви донесе голема популарност, но и сигурен успех и резултати. Бидете претпазливи на 17-ти во месецот кога Сатурн ќе направи квадрат со Уран, бидејќи ќе наидете на неочекувани тешкотии и блокади во последната фаза на една голема работа, што ќе ви донесе несогласувања со партнерите во таа работа. Ова може да ја загрози вашата понатамошна соработка, па дури и да доведе до нагло раскинување на некои договори. Во третата декада од февруари, Меркур ќе се пресели директно и ќе ви овозможи да ги завршите заостанатите заостанувања и да го надоместите она што претходно сте го одложиле. Невработените Шкорпии ќе можат да добијат работа во областа на индустријата, инженерството, јавниот сектор, администрацијата и правниот сектор.

ЉУБОВ

Ако сте во врска:

На почетокот на февруари, Сонцето ќе направи квадрат со Марс што минува низ вашето поле на љубов и ќе ви донесе несогласувања со вашата сакана бидејќи и двајцата ќе сакате да си ги наметнувате своите ставови и доминација едни на други. Исто така, ќе наидете на потешкотии и несогласувања во односите со другите членови на семејството. Можни се чести кавги и расправии.

Бидете потолерантни. Марс ќе има врска со Нептун на 14 февруари и ќе имате подобро чувство за потребите на вашата сакана, што ќе ви помогне да ги ублажите несогласувањата и да решите некои од проблемите што се мешаат во вашата врска. Квадратот на Венера со Марс ќе доведе до љубоморни сцени, но исто така ќе можете да го решите до крајот на месецот и ќе можете да се прилагодите едни на други и да ја вратите разнишаната доверба.

Ако сте слободни:

Спојот на Венера со Сатурн ќе ви донесе во првата половина на февруари познаник со личност која ќе ви се допадне на прв поглед и која на почетокот ќе ви покаже дека е заинтересирана само за сериозна врска и дека не е склона кон авантури. Ќе ви одговара затоа што се грижите да се сместите со некој на кој можете да му верувате и на кого секогаш можете да се потпрете. Она што можеби малку ќе го пропуштите е дека вашиот нов партнер не е склон да покажува емоции, но тој сигурно ги има за вас. Постарите Шкорпии ќе бидат растргнати помеѓу личноста која неодамна ја запознаа и која ги привлече и им покажа наклонетост и поранешниот партнер со кој раскинаа пред неколку месеци, но сè уште не се опоравиле. Ќе одлучите за нов партнер.

ЗДРАВЈЕ

Вашето здравје ќе биде чувствително, па затоа е потребно да се избегнат големи напори и стрес и да се одмори.Ќе бидете склони кон воспаление на грлото или синусите. Не ви се препорачува да останете подолго на ветер, дожд и загаден воздух. Би сакале повремено да одите на патување кон планините каде што е чист воздухот. Во третата декада на февруари, ќе бидете во стабилно и подобро здравје. Вашата диета треба да се состои од храна што содржи растителни влакна за подобро варење. Од зеленчук, јадете грав, леќа, моркови, компири, зелка и карфиол. Од зеленчук, потребни се јаболка, банани, ананас, киви и брусница. Јадете повеќе зрна како јачмен, леќата и ‘ржта. Од месото, јадете риба и пилешко. Земете јогурт секој ден. Избегнувајте слатки и кафе.

СРЕЌНИ БРОЕВИ

6, 11, 14, 20, 25

СТРЕЛЕЦ


РАБОТА

Сонцето ќе направи квадрат со Марс на почетокот на февруари, што ќе доведе до несогласувања со претпоставените околу организацијата и подготвителната работа на нови проекти. Вие нема да можете да се согласите за тоа како работат услугите од областа на комуникациите. Венера ќе влезе во знакот на Водолија и ќе склучи врска со Сатурн. Ќе можете да ги соберете потребните средства и финансии за да започнете голем и долгорочен проект поврзан со ИТ секторот и инженерството. Можете да очекувате сигурен приход од овој проект. Ретроградната врска на Меркур со Сонцето ќе ви овозможи да продолжите со преговорите кои запреа со една личност на висока позиција, која ќе ви биде од голема помош во напредокот на кариерата и со која ќе стапите во соработка во областа на комуникациите. Ќе наидете на потешкотии во областа на сообраќајот и трговијата.

Венера ќе соработува со Јупитер на 11 февруари и ќе ви даде можност да започнете приватен бизнис или да заземете подобри позиции на вашата моментална работа, како и да добиете признание и унапредување. Марс ќе има врска со Нептун на 14 февруари, што ќе ви даде добро чувство како да завршите сè што е закажано на време, па дури и пред време. Ќе постигнете успех во областа на хемиската индустрија, управување, услуги и здравје. Сатурн ќе направи квадрат со Уран на 17 февруари, што ќе ви отежне да ги поврзете вашите деловни услуги со електронски услуги и апликации и да ги организирате за да биде доволно ефикасно. Ќе се сретнете со застој и незадоволни клиенти и корисници. Во третата декада од февруари, Меркур ќе се пресели директно и ќе можете да ги надоместите заостанатите долгови, да продолжите со преговорите кои беа во застој и да го подобрите прометот во трговијата. Полето за услуги ќе започне и ќе ви донесе заработка. Невработениот Стрелец ќе добие шанса да се вработи во областите трговија, сообраќај, комуникации, образование и јавниот сектор. Ќе бидат потребни вашите организациски вештини.

ЉУБОВ

Ако сте во врска:

Ретроградната врска на Меркур со Сонцето во првата декада на февруари ќе ви помогне да ги решите несогласувањата што сте ги имале во минатото со вашата сакана. Ќе можете подобро да се разберете едни со други и да имате корисни разговори каде искрено и отворено ќе си ги презентирате едни на други вашите потреби, желби и очекувања во емотивна врска. Квадратот на Меркур со Марс на почетокот на втората декада од месецот ќе внесе напнатост во вашата комуникација со вашата сакана затоа што ќе бидете принудени да решите нешто за што не можете да се согласите. Со малку напор и толеранција, ќе можете да најдете заемно прифатливо решение и да постигнете заеднички цели. Beе бидете расположени за забава и дружење со пријателите.

Ако сте слободни:

Ќе запознаете повеќе луѓе кои ќе ве привлечат и ќе имате прилично динамичен месец во областа на емоциите. Ќе имате чести разговори со повеќе луѓе, ќе излегувате повеќе од вообичаено и ќе се потрудите добро да ги запознаете вашите нови познаници за да изберете оној со кого ќе најдете најмногу заедничко. Избегнувајте да споредувате нови познаници со вашиот поранешен партнер и да барате некој сличен на него. Отворете се за нови искуства. Easierе ви биде полесно од третата декада во февруари кога Меркур оди исправено. Нешто постарите Стрелци ќе го обноват контактот со нивниот поранешен партнер, а со нив ќе контактираат уште двајца со кои претходно биле во блиска врска или имале авантура. Ќе ве привлече желбата да ја обновите врската со некого. Подобро би било да почекаме да се појави некој нов.

ЗДРАВЈЕ

Треба да се движите повеќе и секогаш кога имате слободно време, одете во природа каде што има чист воздух. Грлото и белите дробови ќе бидат чувствителни. Одморете се и избегнувајте прекумерен физички и ментален напор. Дневните рекреативни физички вежби и некаква психофизичка релаксација би ви биле корисни. Во третата декада од февруари, вашиот имунитет ќе биде зајакнат. Вашата диета треба да содржи храна која е основна, бидејќи ќе биде пријатна за вашето тело и ќе ве доведе до потребната рамнотежа. Од зеленчук, јадете целер, модар патлиџан, краставица, печурки и кисел зеленчук како што се зелка и кисели краставички. Јадете смокви и портокали од овошје. Земете маслинки и мед дневно, како и јогурт и просо. Избегнувајте месо и кафе.

СРЕЌНИ БРОЕВИ

7, 12, 16, 21, 24

ЈАРЕЦ


РАБОТА

Квадратот на Сонцето со Марс на почетокот на февруари ќе ви донесе несогласувања со претпоставените бидејќи ќе бидете склони да правите ризични потези и да правите сè самостојно. Венера ќе влезе во знакот на Водолија и ќе склучи спој со Сатурн, што ќе ви даде можност да инвестирате во големи и долгорочни проекти во ИТ секторот што можат да ви донесат сигурна и стабилна заработка на долг рок. Ретроградниот спој на Меркур со Сонцето ќе ви овозможи да се посветите на решавање и елиминирање на стагнацијата што сте ја имале на полето на парите во минатото. Receiveе добиете поддршка од една личност на висока позиција. Набрзините потези и непроверените информации може да ви предизвикаат финансиска загуба. Бидете внимателни и систематски ги спроведувате своите планови.

Венера ќе направи спој со Јупитер на 11 февруари и ќе ви донесе можност да заработите големи пари и голем деловен успех преку областите на здравството, комуникациите и трговијата. Ќе инвестирате многу пари во започнување нови проекти за производство и дистрибуција на лекови. Е започнете со реализација на таен план што ќе ви донесе профит. Марс ќе има врска со Нептун на 14 февруари и ќе ви даде добро чувство какви тактики треба да користите во преговорите за креативни потфати што вклучуваат области на дизајн, образование и забава. Ќе имате добро чувство за тоа кои ризици можете да ги преземете затоа што тоа ќе ви донесе успех и кои треба да ги избегнувате. Сатурн ќе направи квадрат со Уран на 17 февруари и ќе има неочекувани тешкотии во областа на финансиите, образованието, забавата, угостителството и во врска со средствата потребни за продолжување на големите проекти. По секоја цена, избегнувајте да вложувате ризични инвестиции. Во третата декада од февруари, Меркур ќе се движи директно, така што ќе можете да го стартувате делот од парите што беа блокирани во претходниот период. Невработените Јарци ќе добијат можност да добијат работни места во областа на трговијата, комуникациите, сообраќајот, јавноста, забавата, образованието и угостителството.

ЉУБОВ

Ако сте во врска:

Ќе внесете нешто ново во вашата врска со саканата личност, што ќе ви помогне да пронајдете нови заеднички интереси и да ги исполнувате едни со други желбите. Ќе станете свесни за некои квалитети на вашиот партнер на кои претходно не сте обрнувале доволно внимание. Ќе започнете да разговарате за оние аспекти на вашата емотивна врска за кои досега не сте спомнале многу и ќе ја зајакнете вашата интимност. Втората половина на февруари ќе биде малку стресна за вас бидејќи ќе наидете на несогласувања со вашиот партнер во врска со забавата и заедничките активности поради Квадратот на Сатурн со Уран. Вашиот партнер ќе има нови предлози кои нема да ви одговараат затоа што не се во согласност со вашите вообичаени навики. Во третата декада од февруари, ќе покажете поголема страст за радоста на вашиот партнер.

Ако сте слободни:

Ќе ве привлече некој што е различен од повеќето луѓе што ги познавате, кој има оригиналност, има идеи што одат пред нивното време и кој е искрен и стабилен како личност и е малку ладен, но приврзан и полн со поддршка во прикажувањето емоции. На почетокот, ќе размените мислења и искуства, а во втората половина на месецот, кога ќе се запознаете подобро, ќе видите дека тоа е некој што ве придвижува, дури и кога се чувствувате безбедни и задоволни. Спонтано ќе започнете врска што ќе биде долга и хармонична. Нешто постарите Јарци ќе сакаат да се смират по долго осаменост. Ќе запознаете личност која на прв поглед ќе изгледа стабилна и уредена и со која ќе имате отворена комуникација. Првично ќе биде отворена за слободна врска.

ЗДРАВЈЕ

Променливо и донекаде нестабилно здравје ве чека во текот на февруари. Beе бидете склони на настинки, болки во зглобовите и болки во грлото, а исто така ќе бидете почувствителни на стресни околности што ќе предизвикаат психосоматски реакции. Потребна ви е секојдневна психофизичка релаксација. Во втората половина на февруари, Меркур ќе оди директно и ќе бидете подобри. Вашата диета треба да содржи храна калорична и полна со витамини. Јадете повеќе овошје, особено портокали, ананас, киви и грејпфрут. Пијте овошни сокови што можете да ги подготвите во соковник. Направете супи од зеленчук од мешан зеленчук, како што се грашок, карфиол, целер и моркови. Јадете месо и риба често. Избегнувајте алкохолни пијалоци и слатки.

СРЕЌНИ БРОЕВИ

2, 7, 13, 18, 24

ВОДОЛИЈА


РАБОТА

Сонцето ќе направи квадрат со Марс на почетокот на февруари и ќе ви донесе судири со претпоставените и властите. Ќе почувствувате зголемена потреба да се истакнете и да преземете повеќе одговорности, да постигнете подобри резултати и да се борите за да добиете повисока позиција на вашата работа. Ова нема да одговара на некои луѓе и тие ќе имаат тенденција да ви ставаат препреки. Венера ќе влезе во вашиот знак и ќе склучи спој со Сатурн, што ќе ви отвори можност да започнете нов проект кој вклучува соработка со странски земји, бара големи ресурси и инвестиции и ви дава можност да бидете креативни и да ве поврзете со голем број клиенти и корисници. Ретроградната врска на Меркур со Сонцето ќе ви овозможи да ги реорганизирате вашите планови и да ги решите препреките и препреките на кои сте се соочиле во минатото. Ќе бидете подобро организирани во работата и управувањето со финансиите, така ќе остварите поголем обрт на пари и поголема заработка од очекуваната. Ќе наидете на мали препреки во однос на исполнувањето на роковите бидејќи ќе се соочите со недостатоци во областа на соработката, но и поради избрзаните потези.

Венера ќе го спои Јупитер на 11 февруари и ќе ви донесе почеток на профитабилен бизнис што треба да го направите во соработка со високо квалификувани луѓе поврзани со ИТ секторот, апликациите, програмирањето, комуникациските мрежи, што вклучува проширување на бизнисот на глобално ниво, во странство и што ќе ви донесе одлични заработка и напредување во кариерата. Врската на Марс со Нептун ќе ви овозможи навремено да ги добиете сите потребни материјални и финансиски ресурси и ќе имате добро чувство за тоа што се движи и кога да се повлечете за да ги постигнете очекуваните резултати. Бидете претпазливи на 17 февруари кога Сатурн ќе направи квадрат со Уран бидејќи тоа значително ќе ве забави во исполнувањето на роковите поради непредвидени препреки. Невработените Водолии ќе добијат поволни можности да започнат сопствен бизнис. Може да се вработите во ИТ секторот, во областа на дизајнот, комуникациите, инженерството и здравствената заштита.

ЉУБОВ

Ако сте во врска:

Квадратот на сонцето со Марс на почетокот на февруари ќе внесе тензија во вашата врска со саканата личност и ќе доведе до конфликти околу семејните обврски затоа што и двајцата ќе бидете зафатени со деловни и социјални обврски, па нема да имате време за дома и семејството. Ретроградна врска на Меркур со Сонцето ќе ви помогне да ги решите несогласувањата и да бидете подобро организирани. Влегувањето на Сонцето во знакот Риби на 18 февруари ќе ви донесе подобро чувство за потребите на вашата сакана и ќе се потрудите да исполните нешто што сте го ветиле порано. Партнерот ќе го израдувате со убав подарок за кој ќе најдете повод. Во третата декада од февруари, ќе поминете невообичаено повеќе време дома, со вашиот партнер и семејството, што ќе ве исполни сите со среќа.

Ако сте слободни:

Ќе забележите дека често има лице во ваша близина што сте го запознале преку заеднички активности во група која се занимава со еколошки и социјални активности. Тој е некој кој лесно се истакнува, сака да доминира, се чува за себе, силен карактер. Ќе ви се пристапи внимателно и со целосна почит. Тој нема да се обиде да те погледна. Ќе забележите дека на лицето му се допаѓате и ќе ве привлече со својата отвореност и темите за кои ќе разговарате. Можно е да влезете во емотивна врска. Нешто постариот Водолија ќе му даде шанса на својот поранешен партнер во првата декада од февруари. Прво ќе го тестирате за да видите дали можете да и верувате и дали има промена на квалитетот. Ќе ја обновите врската на крајот на месецот.

ЗДРАВЈЕ

Потребни ви се секојдневни рекреативни физички активности за да го одржите вашето здравје стабилно. Најдете барем еден час пешачење ако не сте во можност да се вклучите во програма за вежбање и фитнес. Вие би уживале во прошетка во природа затоа што ви треба повеќе чист воздух. Избегнувајте физички и психички исцрпеност. Вашата диета треба да содржи храна со средна калорија и лесно сварлива храна. За појадок може да имате просо, ‘рж и овес со јогурт секој ден. За главното јадење, подгответе зеленчук како што се компири, целер, спанаќ и зелка. Земете јаболка, банани и портокали од овошјето. Подгответе варено месо и риба и избегнувајте јадења пржени на масло. Пијте повеќе вода.

СРЕЌНИ БРОЕВИ

6, 11, 15, 18, 23

РИБИ


РАБОТАТА

Сонцето ќе направи квадрат со Марс на почетокот на февруари и ќе ви донесе тешкотии во преговорите за започнување важни работни места и приоритетни работни задачи. Причината ќе биде во интригите на некои луѓе кои не се задоволни од фактот дека сте добиле поголема доверба од претпоставените и дека сте добиле шанса да напредувате. Пазете се од натпреварувачки стапици. Венера ќе влезе во знакот на Водолија и ќе склучи спој со Сатурн, што ќе ви отвори можност да започнете голем проект што значително ќе го подобри вашиот начин на деловно работење и ќе биде поврзан со модерната технологија.Ќе постигнете долгорочна соработка со компании од областа на комуникациите и транспортот. Ретроградната врска на Меркур со Сонцето ќе ви овозможи да ги надоместите заостанатите административни обврски и да започнете бизнис што сте го планирале во тајност, а кој е поврзан со области на јавноста.

Бидете претпазливи ако се занимавате со трговија, транспорт и логистика, бидејќи ќе бидете склони кон избрзани потези што можат да доведат до грешки што подоцна би морале да ги поправите и поради кои би заостанувале.

Венера на 11 февруари ќе направи спој со Јупитер, што ќе ве поттикне да се истакнете во работата и да развивате нови вештини, како и да ги покажете оние работни способности што не биле претходно изразени. Ќе постигнете голем успех и заработка во областа на здравството, комуникациите, трговијата, управувањето и во сето тоа ќе бидете многу креативни и подготвени за соработка. Марс ќе направи врска со Нептун и ќе ви донесе добро чувство и продорност во преговорите, како и голема прецизност при постигнување важни цели.

Бидете претпазливи на 17 февруари кога Сатурн ќе направи квадрат со Уран бидејќи ќе наидете на неочекувани препреки при реализацијата на тековните планови и ќе бидете дезорганизирани во тимската работа и во соработните односи. Невработените Риби ќе можат да добијат работа во областите на управување, здравствена заштита, администрација и финансиски сектор. Хонорарни работни места можат да ви донесат големи пари.

ЉУБОВ

Ако сте во врска:

Ретроградната врска на Меркур со Сонцето во првата декада од февруари ќе ве насочи да се посветите на решавањето на она што го попречуваше вашиот однос со вашата сакана во изминатиот период. По тој повод, ќе наидете на ситуации за кои не се согласувате со вашиот партнер, што ќе предизвика тензии, а можеби дури и некои кавги, но на крајот ќе успеете да ги решите. Ретроградната врска на Меркур со Венера и Јупитер во средината на месецот ќе ве врати во континуираните разговори со вашиот партнер за заедничките планови и меѓусебните потреби и очекувања во вашата емотивна врска, кои претходно достигнаа ќорсокак. Меркур ќе се движи директно во третата декада на февруари. Makeе напредувате во договорите и подобро ќе се разбирате.

Ако сте слободни:

Ретроградна врска на Меркур со Сонцето ќе ви донесе средба со вашиот поранешен партнер на 8 февруари, и бидејќи тоа ќе биде пријатен состанок, ќе го обновите контактот и ќе започнете да се гледате често и да водите долги и плодни разговори, а емоциите ќе се разбудат во средината на месецот. Бидејќи и двајцата ќе откриете дека можете да се согласите и дека овој пат ќе го надминете поголемиот дел од раскинатото во минатото, ќе одлучите да се обидете повторно. Шансите за успех се реални и ќе бидете задоволни. Нешто постарите Риби ќе се обидат да се доближат до саканата личност, но секогаш ќе најдат некоја причина да се повлечат затоа што ќе бидат несигурни и неодлучни. Ќе можете да соберете доволно храброст и да напредувате во третата декада од месецот.

ЗДРАВЈЕ

Почетокот на месецот ви носи тенденција на воспаление во областа на зглобовите и грлото, а исто така е можен и висок крвен притисок. Би било пожелно да се дејствува превентивно, и во случај да почувствувате зголемени тешкотии, контактирајте го вашиот лекар. Во втората половина на февруари ќе имате подобро здравје, но ќе ви треба повеќе одмор, како и дневна психофизичка релаксација и престој во природа. Вашата диета треба да се состои од храна која има можност да го исчисти вашето тело од штетни материи. Јадете суров зеленчук и свежо овошје. Меѓу другото, ќе ви се допаднат артишок, брокула, блитва, лук. Земете портокали и авокадо од овошјето. Јогуртот е задолжителен со утринскиот оброк. Пијте зелен чај и сок од лимон. Избегнувајте шеќер.

СРЕЌНИ БРОЕВИ

2, 8, 14, 19, 25