Краток хороскоп за 23 Јули 2020

|

ОВЕН
Емоционалните вести би можеле да доаѓаат од кругот на вашето семејство денес. Обидете се да одржувате контакт во текот на денот, за да можете да бидете во чекор со она што се случува.

БИК
Се напрегате многу за да му помогнете на еден пријател што има потреба, но сте забележале ли дали на овој пријател сте му многу потребни? Ако сакате да бидете среќни во ова пријателство, треба да си кажете кога почнувате да се чувствувате искористени.

БЛИЗНАЦИ
Дали се чувствувате малку повозбуденоо од вообичаеното? Не е изненадувачки, со оглед на неодамнешните финансиски главоболки со кои се занимававте. Но, пред да преминете во режим на целосна паника, застанете и земете длабок здив.

РАК
Треба да бидете сигурни дека луѓето околу вас знаат точно кој сте и што сте спремни да направите. Бидете сигурни дека она што го зборувате тоа и го правите и побарајте фидбек од луѓето дека ве разбораат што сакате да кажете.

ЛАВ
Ако делувате скромно само затоа што не сакате да помислат дека сте вообразени, тогаш не сте искрени! Немој да се чувствувате виновни кога уживате во пофалбите што ги добивате кога ќе направите нешто извонредно.

ДЕВИЦА
Целокупната ваша сочувствителна енергија ставете ја во служба денес. Понудете им помош на оние на кои им е потребна. Нема да мора да одите далеку за да помогнете некому.

ВАГА
Однесувањето што се случува во вашиот социјален круг може да ве вознемири денес, но тоа директно не ве вклучува вас, затоа не влегувајте непотребно во драмата што се случува околу вас.

ШКОРПИЈА
Треба да тргнете да се движите поагресивно кон една од вашите цели. Нема да дојде самата кај вас! Секако, можеби изгледа тешко да се постигне и веројатно ќе потрае повеќе од еден ден за да се постигне тоа.

СТРЕЛЕЦ
Вашата амбиција ве прави неусогласени со еден ваш пријател. Ако двајцата имате планови, треба да работите понапорно за да се прилагодите на нивниот начин на размислување, ако сакате да си поминете убаво.

ЈАРЕЦ
Дали размислувате за иднината? Вратете се на размислување за денес! Вие мора да се справите со луѓето што се во вашиот живот во моментов и со тековните прашања кои ве засегаат.

ВОДОЛИЈА
Било какви проблеми што се појавуваат денес, нема да бидат многу драматични, но може да го бараат вашето внимание. Тие треба да претставуваат реална промена што треба да ја направите на себе.

РИБИ
Бидете сигурни дека правите се што е потребно за да добиете мир и тишина денес. Здраво е да имате одредено време од себе секој еднаш во некое време, а денес е исто толку добар ден како и секое.