Краток хороскоп за 22 Јули 2020

|

ОВЕН
Секојдневните пораки нема да ви помогнат да се поврзете онака како што сакате со одредено лице, денес. Треба да користите креативна комуникација што ја има впишано во вашиот талент за комуникација.

БИК
Еден од твоите пријатели или членови на семејството неодамна се однесуваше некоректно и време е да откриеме зошто се случуваше тоа. Започнете разговор, но бидете внимателни да не стигнете до точка на вжештена дискусија премногу брзо.

БЛИЗНАЦИ
Се создаваше топлина помеѓу вас и некој друг, но за жал, иако имаше многу флертување, потоа не следеше ништо. Ова може да биде знак дека иако оваа личност е навистина заинтересирана за вас, таа веројатно е многу посрамежлива отколку што мислите.

РАК
Трендот денес ќе биде непредвидливоста. Неочекувани откажувања, одложувања и повторното презакажување може да не бидат добредојдени, но има светла страна за целиот овој хаос: ќе ви се ослободат количини на време, кои вам ви се потребни.

ЛАВ
Универзумот ви нуди некои добри вести: вашето „време за себе“ ќе се зголеми. Пријателите и членовите на семејството имаат други обврски наредните неколку дена, така што вие ќе се дружите со сами себе и ќе можете да си посветите вниамние.

ДЕВИЦА
Не се сите на истата страница со вас во моментов, така што би можеле да доживеете некаква конфузија или напнатост кога работите со групи. Само бидете внимателни кога комуницирате и фокусирајте се на она што го споделувате со нив, а не на она за што не се согласувате.

ВАГА
Дури и ако не се чувствувате особено социјално и расположено, денес е добар ден да започнете разговор со некој за кој сте се чувствувале малку срамежливи. Тие чекаат да се отворите кон нив, а вие би можеле да имате можност за тоа токму денес.

ШКОРПИЈА
Сега, енергијата околу вас ве поддржува да направите промена во насоката на движење. И бидејќи никогаш не е доцна за нов почеток, зошто денес да не започнете нешто ново, нешто за кое секогаш сте биле љубопитни.

СТРЕЛЕЦ
Ќе бидете погодени од огромен бран на креативна енергија, така што нема шанси да ви биде здодевно! Можете да направите своја забава лесно, или да грабнете некое платно и боја, или земете пенкало и хартија.

ЈАРЕЦ
Неодамнешните случувања во вашиот романтичен живот ви се постојано на ум. Всушност, тие би можеле да ви попречат да обрнете внимавате на другите важни работи и луѓе.

ВОДОЛИЈА
Обидувајќи се секогаш да направите сè подеднакво помеѓу вас и вашите пријатели е тотално губење време. Мора да го признаете фактот дека понекогаш ќе дадете малку повеќе, а понекогаш и ќе дадат малку повеќе.

РИБИ
Толку сте зафатени со обидот да направите сè совршено во животот што заборавате колку може да биде задоволителна и убава и самата несовршеност. Предизвикајте се себеси да се повлечете и да одморите од вашето внимание за деталите.