Хороскоп за женственост: РИБИ – РОДЕНA АКТEРKA, ЛАВ – КРАЛИЦА

ИЗВОРНов Лист
|

Женственоста е чувствителна карактеристика на однесувањето, изгледот и природата на жената. Сите велат: “Жената треба да биде женствена”. А какви се овие женски жени? Апсолутно различни, бидејќи и женственоста е многу различна.

Раѓањето, во даден месец, може да каже многу за жената. Погледнете што вели вашиот хороскопски знак.

Овен

Жените родени во овој знак – тие се вистински Амазонки, кои се навикнати да земаат се од животот. Како по правило, тие работат според шемата: “Можеш да му веруваш на човек, но подобро да си веруваш сама”. Тие сакаат да играат безбедно, јасно информирајќи ги своите партнери за нивните намери.

Таа не е само ловец и воин, туку и многу импулсивен воин.

Бик

Овие жени се вистински божици. Пред се, тие се дами кои на некој мистериозен начин успеваат да постигнат се што сакаат. Второ, тие сакаат кога се жртвуваат за нив. И, трето, како и сите божици, не се многу добродушни. Едноставно се такви.

Таа може лесно да му направи на секој личен рај, но и обратно.

Близнаци

Жена родена во овој знак – е вечна тинејџерка, која изгледа дека никогаш нема да порасне. Да, таа може да има многу деца, сопруг, сериозна работа, обврски. Но, со тоа, жените Близнаци се, во срцето, секогаш бунтовници кои не можат да седат мирни.

Рак

Жена – мајка. Таа ја опкружува вистинската грижа за сите за кои смета дека се блиски, но оние што не ги прифаќа на овој начин, исто така, можат да сметаат на нејзината грижа. Но, само кога е потребно.Не постојат предуслови за нејзина грижа: жената Рак секогаш ќе биде заштитничка.

Лав

Кралица. Женственоста на Лавицата е навистина кралска, затоа што таму каде што се појавува, сите други жени веднаш престануваат да постојат.

Всушност, таа навистина поседува многу неоспорни квалитети, така што секоја мала слабост е простена. Но, запомнете дека кралиците ја кројат судбината на сите и привлекуваат многу непријатности.

Девица

Девицата е мудра жена на која секој сака да и пријде, но малкумина успеваат. Девица знае што значи вистинска мудрост; тоа е зајакната конкретна логика, аналитичко размислување, навистина остроумно набудување и феноменална меморија.

Сето ова го поседува жената Девица. И затоа таа е секогаш на врвот.

Вага

Жената Вага е всушност вистинска „девојка“: кревок ангел, суштество што треба да се заштити од светот. Нежно и треперливо суштество, кое многумина не сакаат да го навредат.

Вагата, во извесна смисла, како да „не е од овој свет“ – сака да чита многу, романтична е, имагинативна, живее во свој свет, вистински е интровертна.

Шкорпија

Таа е три во едно: фатална жена, вештерка и убавица.Женската шкорпија успешно ги комбинира сите особини што обично им се припишуваат на жените, без да прави разлика помеѓу позитивното и негативното.

Во принцип, таа е убава, но понекогаш лековерно и неразбрано суштество, кое, сепак, е многу привлечно.

Стрелец

Стрелецот знае да биде женствен, кога и да е потребно, поради било која причина. Во тој момент, таа е само олицетворение на женственоста. Жените Риби, Лав и Рак не се ни блиску до неа.

Јарец

Ова е вистинска муза. Сликарите сонуваа за такви, поетите пееја за нив. Покрај ваква жена, мажите забораваат на се и почнуваат да творат. Жената Јарец само по својот изглед може да ги натера мажите да почнат да ги исполнуваат сите нејзини желби.

Може да се грижи за финансиите. Таа е одличен менаџер и организатор. Таа не си дозволува да привлече внимание на неважни работи.

Водолија

Паметна и убава. Но, женственоста на дамата Водолија честопати е променлива, всушност, како и сите други карактеристики. Но, едно останува константно: овие жени секогаш го живеат животот во потполност и никогаш не седат мирни.

Риба

Со еден збор, актерка. Таа сега можеби ти се насмевнува, но по некое време, ако ја навредиш Рибата, зад светло -црвените усни ќе видиш остри заби. Подобро да не и застануваш на патот, бидејќи добрите односи со неа ќе исчезнат веднаш и нема да биде на добро.