Хороскопот ги открива најсреќните и моќни денови за љубов и живот во 2021 година

ИЗВОРНов Лист
|

Годишниот хороскоп за 2021 година предвидува дека ќе бидат вљубени две мистични планети – Венера и Меркур. Сепак, важно е да се фокусирате на соединувањето на најсреќните, кои се Јупитер и Венера. Венера е планета на љубовта и изобилството, а во 2021 година може да ни донесе многу радост, убави моменти, љубов и задоволства. Од друга страна, Јупитер ја отвора вратата за среќа, аспирации и нови можности. Откриваме кој ден во 2021 година ќе биде најсреќен за вашиот хороскопски знак.

2020 Година беше полна со предизвици, ненадејни промени и ни донесе живот што навистина не го планиравме, но сигурни сме дека и вие сте поминале убави моменти во неа. Од друга страна, нè чека новата 2021 година, така што повеќе не мора да гледаме наназад, но смело мора да зачекориме во оваа година и да очекуваме позитивни промени.

Пред 2021 година, можеме да очекуваме многу нови среќни денови. Иако постојат техники, начини и трикови што можат да го направат секој ден посебен и радосен, астролозите истакнуваат дека одредени денови во 2021 година ќе ни донесат најголема среќа.

Годишниот хороскоп за 2021 година предвидува дека ќе бидат вљубени две мистични планети – Венера и Меркур. Сепак, важно е да се фокусирате на соединувањето на најсреќните, а тоа се Јупитер и Венера.

Венера е планета на љубов и изобилство, а во 2021 година може да ни донесе многу радост, убави моменти, loveубов и сензуални задоволства. Од друга страна, Јупитер ја отвора вратата за среќа, аспирации и нови можности.

Овен – најсреќен ден е 26 март 2021 година.

Кога планетата на љубовта, Венера, се усогласува со Сонцето, не чека магијата на романтиката и возбудата за нов почеток. На овој ден, желбата за која Овен сонуваше ќе се оствари, особено кога станува збор за љубовта.

Сонцето и Венера ќе останат во вашиот знак овој период, затоа ве чека пријатно романтично патување и голема шанса да ги почувствувате пеперутките во стомакот.

Бик – најсреќен ден е 17 јануари 2021 година.

Уран, планетата на промените, патува низ вашиот знак до 2021 година и ви носи будење и инспирација. Во јануари, квадратот помеѓу Јупитер и Уран ќе ви донесе пресврт во професионалниот живот.

Вашата мотивација и амбиција се зголемуваат, но мора да бидете трпеливи за да ги видите првите резултати од вашиот напор.

Близнаци – најсреќниот ден е 31.05.2021 година.

Во астрологијата, Северниот јазол на Месечината ја претставува нашата судбина и насоката во која се движи иднината и 31.05. формира спој со Сонцето кое во тој момент е во знакот на Близнаци.

Ќе ви донесе среќа и самодоверба, но исто така ќе ве поттикне да ги направите вистинските чекори кон вашата судбина.

Рак – најсреќен ден е 23 јуни 2021 година.

Тројката помеѓу Јупитер и Сонцето во вашиот знак ви носи посебен поттик на среќата. Ова е најхармоничен аспект за вашиот знак и ќе бидете оптимисти и исполнети со надеж.

На истиот ден, ќе се случи тринокот на Венера и Нептун, па ве чека романтична магична прашина, која ќе ве охрабри да фантазирате и да се отворите за убов.

Лав – најсреќен ден е 13 јули 2021 година.

Планетата на љубовта – Венера и планетата на моќта, Марс, се усогласуваат еднаш на секои две години, а во 2021 година ова се случува во вашиот знак.

Овој уникатен аспект ви носи нова креативна енергија кога станува збор за работата, и во љубовта нов и среќен емотивен циклус.

Ве очекуваат инспирација и романтична аспирација. Искористете го овој период за да ги реализирате сопствените желби.

Девица – најсреќен ден е 12 јули 2021 година.

Среќната планета, Јупитер, годинава двапати ќе влезе во знакот на Риби, ќе ја осветли вашата љубовна куќа и ќе ви донесе прекрасни искри во емотивната врска.

Ова ќе биде одлична можност да ги решите сите предизвици во романтичната врска. Љубовта ќе ве однесе на некои нови височини и чувства, а врвот на среќата ве чека на 13 јули, кога Меркур создава троној со Јупитер.

Вага – најсреќен ден е 06.09.2021 година.

Вие сте романтичен знак на Зодијакот, фантазирате, сонувате, имате големо око за естетика и луксуз, а тоа се засилува на 06.09. .

Тринината на Јупитер и Венера ви носи љубовна приказна со епски размери, но исто така ве охрабрува да постигнете деловни амбиции.

Шкорпија – најсреќен ден е 17 ноември 2021 година.

Вашата владејачка планета, Плутон, на 17.11. ќе се усогласи со Сонцето во вашиот знак што ви носи голема моќ.

Сè негативно, вашата болка и лошите искуства ќе ги претворите во желба да се борите и да успеете. Огнениот Марс во вашиот знак создава стил со романтична Венера и ви носи зголемени емоции и страсти.

Стрелец – најсреќен ден е 21.05.2021 година.

За време на пролетта, вашата владејачка планета, Јупитер, ќе се пресели во сонувачките Риби и ќе го осветли вашиот емотивен живот на 21 мај, само една недела откако Јупитер ќе помине низ вашиот знак. Ќе имате поттик да ги остварите љубовните желби, бидејќи Меркур и Венера ќе влијаат на подобрената комуникација во вашата партнерска куќа.

Моќниот аспект на троницата на Венера и Сатурн ќе се случи во ист ден и ќе ви обезбеди трајна сила на вашите емотивни односи, но исто така ќе ве натера да се претставите на најдобар начин.

Јарец – најсреќен ден е 23 август 2021 година.

Иако вашата владејачка планета, Сатурн, не е позната по тоа што носи среќа, кога е усогласена со Венера во хармоничен триум, тоа ќе ја активира вашата куќа на кариера и успех. Ве очекуваат успех на работа и солидна позиција.

Зголемената креативност ви помага да создадете патека што ќе ве наведе да ги постигнете своите најголеми амбиции. Ова е ден на одлични можности и средби, затоа направете неколку важни потези и само напред!

Водолија – најсреќен ден е 11 февруари 2021 година.

Ова е исклучително моќен ден, исполнет со разни можности. Новата месечина ви помага да ја отстраните старата „кожа“ и целосно да ги прифатите промените и новиот животен циклус.

Среќните планети, Венера и Јупитер создаваат спој во вашиот хороскопски знак на истиот ден со новата месечина. Пред вас е период на љубов, изобилство, луксуз и задоволство. Убави можности и радосни можности ве очекуваат на секој агол.

Риби – најсреќен ден е 21 јуни 2021 година.

Со експанзивниот Јупитер кој доаѓа на вашиот знак двапати оваа година, може да сметате дека 2021 година е дефинитивно ваша година. Среќата и изобилството се пред вас, но 21.06. ќе го почувствувате прекрасното влијание на водниот трин помеѓу вљубената Венера и сонуваниот Нептун.

Со Нептун како ваша владејачка планета и моментално во вашиот знак и спој на Венера и Месечината, ве чека одличен ден за флертување, нови љубови, креативност, идеи и проширување на вашите хоризонти. Ниту еден сон не е недостижен, затоа дозволете вашите чувства да ве освојат и одете по ѕвездите.