Еве кои хороскопски знаци ги привлекувате – врз основа на вашиот знак

|

Некои хороскопски знаци се природно попривлечени од другите. Во зависност од тоа кој хороскопски знак сте, за некои луѓе сте привлечни, најмногу заради вашите карактерни црти.

Еве кои хороскопски знаци ги привлекувате во зависност од хороскопскиот знак.

Овен


Овните природно ги привлекуваат Раковите затоа што копнеат по заштитата и безбедноста што ги наоѓаат кај Овенот. Потоа ги привлекуваат Вагите затоа што добро се надополнуваат и Стрелците затоа што си одговараат едни на други затоа што и двајцата се огнени елементи.

Бик


Бикот природно ги привлекува Лавовите затоа што совршено се надополнуваат, едни бараат внимание, а други сакаат да го примаат тоа внимание. Потоа, Вага затоа што, исто како нив, и Бикот цени убави работи во животот, а Јарците затоа што обезбедуваат стабилност, што е многу важно за Јарците.

Близнаци


Лавовите природно гравитираат кон Близнаците затоа што обајцата сакаат драма. Близнаците се сакани и од Девиците затоа што можат добро да комуницираат со нив, а Стрелецот затоа што се авантуристи како нив.

Рак


Скорпиите копнеат по Рак бидејќи многу лесно можат да ја „искористат“ својата емоционалност и да создадат силна врска. Потоа, тука се Јарците, чистата спротивност на Ракот, поради што тие во нив го гледаат токму она што им недостасува. Трет знак се Рибите бидејќи како воден знак имаат многу заедничко со Ракот.

Лав


Вагите сакаат Лав затоа што и двајцата се приврзани за својот партнер и уживаат во романтични изненадувања. Скорпиите ги привлекуваат Лавовите затоа што обајцата копнеат за страсна врска, а Рибите ги привлекуваат и поради нивната креативност.

Девица


Бикот и Јарецот се природни партнери на Девиците затоа што тие се знаци на земја со слични карактерни црти. Сепак, Рибите често паѓаат на Девиците затоа што тие се апсолутни спротивности (и астролошки и карактер) што доведува до магнетна привлечност.

Вага


Ракот го обожава дотерувањето и смиреноста што ги зрачи Вагата, а тоа исто така го привлекува Бикот. Вагите ги сака и Водолијата затоа што тие знаат да ја почитуваат „авангардната“ страна на Водолијата.

Шкорпија


Раковите и се восхитуваат на животната енергија на Шкорпијата, исто како и Бикот. Рибите исто така ги сакаат Шкорпиите поради мистиката што ја испуштаат.

Стрелец


Близнаците и Водолиите го сакаат Стрелецот поради неговата авантуристичка природа, а Рибите привлекуваат поради интересот за филозофијата и мистичната страна на животот.

Јарец


Бик одлично се сложува со Јарец затоа што тие се земјени знаци, а Јарецот привлекува затоа што во него гледа можност да направи стабилна и сериозна врска. Девиците ги сакаат за нивната организација.

Водолија


Близнаците и Лавовите го сакаат Водолијата поради нивниот необичен пристап кон животот, додека Скорпиите ги обожаваат затоа што сакаат да ја откријат нивната „мистика“.

Риби


Лавовите во Рибите наоѓаат животни музи, а Девиците не можат да им одолеат затоа што им нудат покреативен и послободен поглед на животот. Скорпиите и Рибите можат да создадат скоро магична врска бидејќи некако секогаш знаат да се задоволат едни со други.