Кончита Вурст коментираше за песните на Андреа и Констракта – Еве што кажа(ВИДЕО)

ИЗВОРНов Лист
|

Кончита Вурст, победничката на Евровизија од 2014 година, го коментираше настапот на годинешната претставничка на Македонија и Србија на најпрестижното европско музичко натпреварување.

Кончита, која ја освои победата за Австрија во 2014 година, го следеше настапот на овие две претставнички .

„Таа е убава, прекрасна, но видеото не и помага“, изјави Кончита за нашата претставничка.

Во својот клип на Јутјуб, Кончита гледаше неколку евровизиски настапи, меѓу кои беше и тој на Констракта.

„Србија, Србија, Србија…“, започна Кончита.

„Србија е потенцијален победник“, рече таа.
Дел од видеото можете да погледнете со клик ТУКА.

Видеото  брзо се прошири на социјалните мрежи.

Во продолжение погледнете го целото видео на Кончита.