Манијак во парк во Ѓорче: Допирал малолетнички и им нудел алкохол

|

На 24.05.2023 околу 16:15 часот во Полициска станица Ѓорче Петров е пријавено дека околу 15:00 часот во парк на подрачјето на Ѓорче Петров, маж на возраст од околу 60 години недолично се однесувал кон три малолетнички од Скопје.

Според пријавата, тој ги допирал и им нудел алкохол.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Кликни долу за повеке