Type to search

Елмас на своја кожа почуствува какви мајстори се Бускетс и Ракитиќ (ВИДЕО)


Видеа Спорт

Елмас на своја кожа почуствува какви мајстори се Бускетс и Ракитиќ (ВИДЕО)

Share


Изминатата ноќ Елиф Елмас со Наполи имаше прилика да игра пријателски натпревари против Барселона.

Македонскиот бисер доби добра оценка за настапот против шпанскиот гигант, меѓутоа и на дело ја виде класата на Иван Ракитиќ и Серхио Бускетс.


Дека Каталонците се мајстори да одиграат на мал простор тоа е добро познато, а на своја кожа тоа го почуствува и нашиот Елмас.


Ракитиќ прво му ја протна топката низ нозе на Елмас, за потоа Шпанецот со пета да ја проследи топката до друг фудбалер.Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *