Најголемите светски ѕвезди, многу често јадат ист оброк речиси секој ден – еве што и зошто

|

Еве кој оброк го јадат речиси секој ден, некои од најголемите светски ѕвезди. Дел од нив сметаат дека со повторување на истиот оброк секој ден, на телото му создаваат рутина и го снабдуваат со неопходните хранливи материи, а дел едноставно неможат да одолеат на храната па ја јадат секој ден.

Синди Крафорд

Моделот неодамна им рече на луѓето дека ниту еден ден не е комплетен без „некој вид салата“ и барем една шолја зелен чај.

Бен Афлек

Растејќи во Масачусетс, Афлек сега е голем обожавател на Данкин ’Донатс. Тој открива дека кафето е секојдневно уживање. „Неверојатно е! Јадам и Данкин крофни секој ден “, рече тој.

Рита Ора

Со распоред исполнет со метеж, пејачката на се потпира на еден ист појадок за да го започне денот. „Јас секогаш имам белки со лосос секое утро без никаков проблем, не јадам ништо друго“. „Или појадувам варени јајца со лосос. Секогаш јаде малку протеини и нема нормални (матени) пржени јајца, туку јаде белки. И нејзината диета продолжува во текот на целиот ден.” Јас не јадам леб, сакам пилешко и зеленчук и пијам многу сокови и многу вода “, додаде таа.

Вили Нелсон

И покрај тоа што обожава пржен пилешки стек и бисквити и сос, легендата на изјави дека се обидува да јаде „прилично разумно“. Тој додаде: “Всушност, ако сакате да ја дознаете вистината за тоа, сè што јадам е овесна каша наутро и сланина и јајца навечер. Тоа е околу тоа”.

Викторија Бекам


По совет на нејзиниот дерматолог, д-р Харолд Лансер, Бекам вметнала риба богата со омега-3 во нејзината секојдневна исхрана. „Порано имав навистина проблематична кожа и тој ми рече:„ Треба да јадете лосос секој ден “, изјави таа за„ Едит “. „Реков:„ Навистина, секој ден? “И тој ми рече:„ Да. Појадок, ручек или вечера, мора да го јадете секој ден “.

Ким Кардашиан


Риалити sвездата изјави дека ги јаде познатите салати од „Health Nut“ во Калабасас „секој ден“. Нејзиниот обичај? Кинеска пилешка салата со зелено манго.

Ева Мендес


Бидејќи актерката сака да мисли на храната како „гориво за своето тело“, нема проблем да се држи до истите јадења за повеќе оброци. „За ручек, обично имам лосос и ориз или киноа, и се обидувам да вклучам салата“, рече таа за SHAPE. “Ја јадам истата работа за вечера. На тој начин Јас сум суштество со навика”.

Џош Духамел и Ферги


Актерот вели дека тој и пејачката од „Live go on“, кои се разделија во 2017 година, секогаш го започнувале денот со своето омилено смуди богато со хранливи состојки. „Тоа е спанаќ, целер, јаболко, банана, круша – ние буквално го правевме секој ден во последните седум години и тоа е исто како енергија во чаша“, вели тој.