Најголемите „трошачи“ во хороскопот: Овие 6 знаци не знаат што со парите

ИЗВОРНов Лист
|

Можеби трошите пари неодговорно или можеби имате многу добри причини за трошење пари, но тоа не е важно затоа што вашата банкарска сметка секогаш се испразнува пред да сфатите. Ако се најдете во ова, големи се шансите дека едноставно не знаете како да управувате со финансиите и дека сте вистинска расипничка личност.

Ако се верува на астрологијата, некои хороскопски знаци се поголеми потрошувачи од другите, а порталот „Your tango“ наведе шест од нив кои се истакнуваат во тоа.

Овен

Овните се импулсивни во сè, вклучително и во трошењето. Тие обично не размислуваат темелно и концептите како буџетот и финансиските планови им се туѓи. Нивното мото е „еден е животот“, така што немаат мерка за трошење пари.

Лав

Лавовите сакаат да купуваат подароци за другите. Не е важно дали е нечиј роденден или празник, ако видат совршен подарок, нема да чекаат и да го купат веднаш. Тие не сакаат да се откажат од ништо, па живеат луксузно и раскошно. Добро е што тие брзо стекнуваат богатство затоа што нивните навики на трошење честопати се надвор од контрола.

Риба

Рибите се секогаш подготвени да позајмуваат пари на секого, дури и ако знаат дека таа личност нема да го врати својот долг. Тие се едноставно премногу tooубезни и наивни.

Стрелец

Ненадминливите стрелци трошат на работи како авионски билети, хотели и фини оброци. Проблемот е во тоа што тие не ја следат нивната потрошувачка, а потоа трпат последици.

Близнаци

Ако Близнаците немаат многу важна причина за штедење, тие ќе потрошат премногу пари. Тие исто така сакаат шопинг, многу се дарежливи во дарувањето и сакаат да имаат убави работи и да се забавуваат. Сепак, по големото трошење, поодговорната страна на Близнаците веројатно ќе зажали.

Водолија

Водолијата сака да троши пари на нова електроника, разни активности и да донира за еколошки и хуманитарни цели. Тие се типови на луѓе кои трошат премногу пари инвестирајќи во почетни компании, нови пронајдоци и производи. Понекогаш тие инвестиции се исплаќаат, но честопати тоа е само парична загуба.