Погледнете го мајсторскиот гол на Несторовски за победа на Удинезе против Јувентус

|

Илија Несторовски продолжува со добрите игри во дресот на Удинезе. Синоќа повторно беше стрелец на гол. Овојпат постигна гол против големиот Јувентус. Со овој гол на Несторовски, Удинезе успеа да го совлада по се изгледа старо новиот шампион на Италија – Јувентус.

Во прилог, погледнете го краткиот преглед на мечот помеѓу Удинезе и Јувентус. Мајсторскиот гол на Несторовски можете да го погледнете на 2 мин и 25 секунди од видеото: