Нивната љубов нема граница – Ова се хороскопските знаци кои сакаат најсилно

ИЗВОРНов Лист
|

Заљубувањето за секого е интензивно искуство, но според астрологијата, постојат некои знаци кои го чувствуваат малку поакутно од другите. Ова може да биде и добро и лошо: оние кои сакаат најмногу имаат потенцијал да извлечат максимум од љубовта, но исто така се и оние кои најмногу болат кога работите ќе тргнат наопаку.

1. РИБИ (19 ФЕВРУАРИ – 20 МАРТ)

Рибите се нежни и емпатични и мислат на романса во најмагичните термини. За нив, љубовта е скоро духовен феномен и Вистинската љубов е повеќе од само фантазија од книги со приказни. Кога ќе најдат личност за инвестирање, Рибите се најсреќни. Додека тие често добиваат лоша среќа затоа што не се сигурни, ова е само резултат на нивното сонливо расположение и креативно размислување. Дајте им некој во кој вистински ќе се заљубат и тие се доследни и љубовни, особено ако им е дозволено да живеат во нивниот фантастичен свет и да не ги кријат своите романтични природи.

2. БИК (20 АПРИЛ – 20 МАЈ)

Биковите се однесуваат на физичко задоволство. Луксузираат во допирот, мирисот и сензуалните работи во животот. Тие се лојални, стабилни и сигурни и кога ќе изберат некого за љубов, тие се посветуваат целосно. Бидејќи се толку физички управувани, биковите ја изразуваат својата љубов надворешно, правејќи ги своите чувства лесно да ги препознаат. Мала е несигурноста кога ве сака Бик. Тие создаваат одлични животни партнери затоа што копнеат по стабилност и удобност и избегнуваат немири и непотребни промени каде и да е можно. Но, нивнатаљубов кон своите партнери може да им ја донесе и нивната флексибилност затоа што тие се толку многу инвестирани во својот партнер што сакаат да им го дадат светот. Прицврстете се на Бик и ќе имате најстраствен и непоколеблив партнер што можете да го најдете.

3. РАК (21 ЈУНИ – 22 ЈУЛИ)

Раковите се измамливо чувствителни души. Надвор, тие изгледаат затворени и неемотивни, но одвнатре, тие се грижливи, нежни и полни со љубов. Тие не сакаат ништо повеќе од некој да го негуваат и да го истураат своето срце, повремено до степен да се занемарат себеси. Целта за Раковите е да најдат рамнотежа помеѓу само-љубието и нивната љубов кон оние за кои најмногу се грижат. Како воден знак, Раковите се интуитивни и поседуваат широк спектар на емоции. Повремено, тие се чувствуваат како да се „премногу“ за другите луѓе да ги разберат или сакаат целосно, но штом го пронајдат вистинскиот партнер, сите нивни љубовни атрибути се појавуваат како нивни најголеми предности.

4. ДЕВИЦА (23 август – 22 септември)

Нека не ве лаже надворешната смиреност на Девицата – тие длабоко ги чувствуваат работите и се страствени кога станува збор за љубовта. Бидејќи имаат потешкотии во изразувањето на своите емоции, можеби на почетокот ќе биде тешко да се знае дали ви паѓа Девица, но не правете грешка што кога навистина ги искажуваат своите чувства, тоа го мислат. Девиците никогаш не прават ништо без да размислат за тоа од секој можен агол. Ова значи дека тие можат да бидат бавни во изразувањето на својата љубов затоа што се темелни во самоиспитувањето и никогаш не прават ништо импулсивно. Кога конечно ќе се предадат на своите емоции, нивната љубов е постојана и вистинска.

5. ВАГА (23 СЕПТЕМВРИ – 22 ОКТОМВРИ)

Вагите многу сериозно ја сфаќаат љубовта. Тие го гледаат светот како една голема романса, забавувајќи се со пофините работи во животот и негувајќи ја убавината во сите форми. На Вагите им е најпријатно кога се во врска затоа што копнеат по стабилност. Тие ги раскошуваат своите партнери со љубов и внимание, често со намера да го инспирираат партнерот да одговори во натура. Нивните емоции се зголемуваат и лесно се повредуваат, но ова само укажува на нивната длабочина на чувство и желба да имаат некој што може да ја прифати целата љубов што треба да ја дадат.

6. ШКОРПИЈА (23 ОКТОМВРИ – 21 НОЕМВРИ)

Шкорпиите понекогаш можат да изгледаат како волци сами, непропустливи за љубов или потреба за партнер. Но, ископајте малку подлабоко и ќе најдете срце кое гори од романтичен идеализам. На Шкорпиите може да им треба малку време да им веруваат на другите и тие се склони кон игри на ум и самоодржување, но кога ќе се чувствуваат безбедно со некого, тие се откриваат дека се еден од страсните и љубовни знаци во зодијакот. Кога Шкорпијата е заљубена во нив, тие ќе бидат потрошени од тоа. Ништо друго не може да ги одвлече од нивните чувства и ако сте предмет на нивната љубов, и вие ќе бидете опиени од тоа.

7. СТРЕЛЕЦ (22 ноември – 21 декември)

Додека Стрелците имаат репутација на неконзистентни, тие можат да бидат одлични партнери со нивниот интензитет и оптимистичка природа. Тие секогаш ја гледаат чашата како половина полна и се повеќе од подготвени да ризикуваат кога исплатата потенцијално ќе го промени животот. Тие се вечни оптимисти, секогаш бараат да им донесат радост на оние околу нив, а желбата за длабоки, значајни искуства значи дека тие не се задоволуваат со просечни врски. Кога паѓаат на некого, паѓаат напорно и прават се што можат за да успее.