Починат маж пронајден паднат на улица во Гостивар

|

Утрово во 7 часот и 30 минути во СВР Тетово било пријавено дека во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ бил донесен починат 66-годишниот гостиварец Џ.Р.

Според пријавеното, непосредно пред тоа, без видливи траги на насилство, тој бил пронајден паднат на улица „Илинденска“ во Гостивар.

По наредба на јавен обвинител ќе се врши обдукција.