Прилагодливи сте и без проблеми ќе го пронајдете најдобриот начин да го остварите она што сте го зацртале – Дневен Хороскоп

ИЗВОРНов Лист
|

Овен (21.03 – 20.04)

Прилагодливи сте и без проблеми ќе го пронајдете најдобриот начин да го остварите она што сте го зацртале. За сите слободни совет е да го искористат поволниот период, бидејќи се повеќе од привлечни за спротивниот пол. Диетата која ја практикувате дава резултати и поради тоа вашето задоволство е поголемо.

Бик (21.04 – 21.05)

Тврдоглавоста и упорноста станаа вашиот заштитен знак и најверојатно денес ќе ви попречуваат и кога станува збор за работата. Не можете секогаш со глава во ѕид, а во тоа ќе се уверите наскоро. Вашите зглобови се осетливи, внимавајте.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Динамичноста на вашата врска се подобрува. Позитивните впечатоци кои сте ги оставиле кај колегите од работа ви даваат шанса да ги повикате за помош во било кое време. Шансите за неуспех се сведени на минимум. Поминувајте помалку време пред ТВ екранот.

Рак (22.06 – 22.07)

Преголемото анализирање на се и секого делува депресивно на вас, а и самодовербата која ја имавте ќе биде заменета со нервоза и страв. Морате да бидете мудри и да го одделите важното од неважното бидејќи само си ја трошите енергијата.

Лав (23.07 – 22.08)

Арогантното однесување ве одалечува од целта кога станува збор за љубовта. Немојте да бидете тврдоглави, воочете ја навремено вашата грешка. Покажете ги емоциите на партнерот, бидејќи немате ниедна причина за влез во било каква расправија. Можни се проблеми со алргија на храна.

Девица (23.08 – 22.09)

Комуникацијата со лицата од блиското деловно опкружување ќе ви донесе информации кои можете добро да ги искористите кога станува збор за кариерата. Некои работи ви се познати од претходно, а нешто друго во голема мера ќе ве изненади и ќе ве наведе да бидете повнимателни. Проверете ја крвната слика.

Вага (23.09 – 22.10)

Познато е дека сте систематични за многу работи, но сето тоа паѓа во вода поради вашата намалена концентрација во овој период. Очекувате поддршка од други лица, а тоа може да остави лош впечаток на раководството во вашата компанија. Ќе имате интересна посета.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Предадени сте и на работата до крај и тоа секој го забележува. Сепак, размислете дали е паметно целото свое време да и го посветувате само на работата. Немате парична сатисфакција која би можела да ги задоволи вашите желби.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Не смеете да се потпирате на туѓата помош, бидејќи таа може да изостане во клучниот момент. Потребно е да го испланирате секој потег и сите можни проблеми да ги елиминирате. Интуицијата никогаш не ве напушта. Нервите ви се малку напнати, олабавете.

Јарец (22.12 – 20.01)

Преголемиот обем на работа денес може да ве спречи да поминете време со членовите од семејството. Сепак, нема потреба за нервози, викендот доаѓа наскоро па пред вас е време за релаксација. Можни се мали проблеми со стомакот.

Водолија (21.01 – 19.02)

Нема потреба за грижа иако сте окупирани со силни емоции и незадоволни од моменталната положба на работното место. Научете ја лекцијата од минатото со цел некои работи да не ги повторувате без потреба. Ситуацијата на љубовен план е повеќе од задоволителна.

Риби (20.02 – 20.03)

Пријателите и соработниците се загрижени за вас и вашата состојба, па ќе дадат се од себе да ви помгонат. Сепак припазете бидејќи некој кој не е искрен сосема со вас може да ви наштети. Не барајте кавга за ситните нешта.