Принц, Синот на Мајкл Џексон открива детали за детството со неговиот татко

ИЗВОРНов Лист
|

Мајкл Џозеф Џексон, помладиот – познат и како Принц – даде интервју за неговиот славен татко Мајкл Џексон, откривајќи го што го научил М.Џ. како и увид во нивните животи зад затворени врати.

Овој 24-годишник има двајца помлади браќа и сестри, сестра Парис, 22 и брат Принц Мајкл „Бленкет“ Jексон Втори (19), кој го изгуби таткото на 50-годишна возраст во 2009 година, кога најстариот, Принц, имаше само 12 години.

Зборувајќи, Принц откри како се справувал со славата на неговиот татко и дека сфатил дека Мајкл Џексон е суперѕвезда само откако видел како се онесвестуваат фановите на концерт.

Принц рече дека тие биле релативно заштитени од славата на неговиот татко, сепак имало моменти каде почнале да откриваат, сè додека еден момент не сменил сè.

Размислував да станам уметник, ако го направев тоа, моето семејство ќе беше многу искрено и ќе ми кажеше дека не е за мене – рече синот на Мајкл Џексон и додаде: „Немам глас за пеење и ми требаше повеќе време додека да научам што е ритам, но барем го завршив тој дел. Не знам ни да танцувам “.

Кликни долу за повеке