Рики Мартин сподели фотографија со неговиот најстар син

|

Фановите беа пресреќни кога конечно добија шанса да видат исклучително ретка фотографија од Рики Мартин и неговото семејство. Последен пат кога беше споделена слика за него или неговото семејство беше септември 2019 година кога латино-пејачот ја објави веста за бебето Рен.

За среќа, Рики Мартин реши да споделува уште слики од своите деца, почнувајќи од најстарите. Тој објави црно-бела фотографија на која се гледа како Матео става рака на главата на неговиот татко.


Тој стави натпис „El hermano mayor“, што се преведува како „најстариот брат“.

Матео е близнак (со 11-годишниот Валентино) и ретко се појавува на социјалните медиуми на Рики Мартин. Сепак, ова не е прв пат Рики Мартин да објави слика од себе и најстариот син. Пејаот е татко на четири деца и по се изгледа е доста зафатен со нив.
„Да се ​​биде зафатен не е проблем, имам две бебиња и близнаци кои само што не станале тинејџери“, рече тој за британскиот Вог. „Како го поминувам времето дома ? Пелени, музика и чистење. Научив да чистам прозорци и да пеглам ракави како професионалец! “