Сека Алексиќ се слуша и во НБА лигата

|

Заедничките снимки на Бобан Марјановиќ и Лука Дончиќ од подготовките за Далас Маверикс станаа вистински хит на социјалните мрежи

По видеото на кое Боби Марјановиќ и Лука Дончиќ играат баскет еден на еден, сега се појави ново видео каде што српско-словенечкото дуо пее среде тренинг.

Имено, Марјановиќ го започна хитот на „Туѓи усни љубам“ од пејачката Сека Алексиќ, а Дончиќ му асистира како пратечки вокал.