Сека Алексиќ ситно брои до породување – Пријателките и организираа забава по повод доаѓањето на бебето Исак

ИЗВОРновлист
|

Пејачката Сека Алексиќ наскоро ќе се породи и на свет ќе го донесе својот втор син за кого со сопругот веќе одлучија дека ќе се вика Исак.

Сека организираше забава која популарно се нарекува „бебе дарување“.

За таа прилика, пејачката ги собра своите најдобри пријателки, а амбиентот беше во сина и бела боја.

Алексиќ не ја снимнува насмевката од лицето, а многумина коментираат дека за трудница во поодмината бременост изгледа одлично.