Совршен пар – Љубовта на овие два хороскопски знаци поместува планини

ИЗВОРНов Лист
|

Кога се заедно се избувнува од страста и лудата хемија. Луди се едни за други, се сакаат безрезервно и ги рушат сите препреки на заедничкиот пат. Кога се заедно, тие се омилени кај ѕвездите и сè што ќе допрат го претвораат во злато

Тоа се Бик и Шкорпија.

Овие два знака, кога се пронајдени, се целосно маѓепсани едни од други. Нивната страст и хемија се совршена комбинација за ѕвездите. Скорпијата обожава дека Бикот е некој што нема да го добие лесно и тоа е дозата на предизвик што ја сака.

Бик ужива во физички контакт и се стреми да постигне емоционална безбедност, а Шкорпијата зрачи со привлечност и очекува многу страст во љубовта, која Бикот ја обожава.

Стабилен и конзервативен, Бикот е меѓу најсигурните знаци на Зодијакот. Од друга страна, Шкорпијата е одличен лидер и личноста родена во овој знак е секогаш свесна за ситуацијата, тој исто така се истакнува по снаодливост.