Таг: скопски лик на денот

Thea: „Публиката e се погладна за политика, сеир и хејт, артистите...

Забавна, уникатна, талентирана и подготвена за дружба. Атрактивната македонска пејачка Теа Трајковка, попозната како Thea, со задоволство ја прифати нашата понуда да биде новиот...

ЛИЛА ФИЛИПОВСКА: „Јас сум човек од момент, кога нешто ме прави...

Лила Филиповска е нашето најпрепознатливо ТВ лице кое публиката обожава да го гледа во секое издание во последниве дваесетина години. За неа нема потреба многу...

Виктoрија Лоба: „Во сообраќајот во Скопје жените понекогаш се поголеми кавалери...

Млада, талентирана, згодна, позитивна и секогаш насмеана. Викторија Лоба е една од најубавите наши пејачки која со задоволство и едноставност ја прифати нашата покана да...

Симона Станковиќ: „Секој Македонец во Дубаи има свое искуство, но често...

Бројот на млади иселеници од Македонија кои сонот за поквалитетна работа го бараат надвор е се поголем, па тоа не поттикна да позборуваме со...

Марио Јовановски: „Вежбајте и исфрлете ја брзата храна, слатките, газираните сокови...

Марио Јовановски млад, успешен и посветен фитнест тренер е овонеделниот Скопски лик на неделата кој со задоволство разговараше со екипата на Скопје24 и ни...

НАЈНОВИ