Вакво нешто не сте виделе: Лидија Вукиќевиќ се надмина за бадниковата трпеза

ИЗВОРСкопје24
|

Актерката Лидија Вукиќевиќ секоја година изненадува со изгледот на својот дом за новогодишните и божиќните празници.

И овој пат Лидија својот стан на Бежанска коса до украси бајковито, почитувајќи ја традицијата и обичаите кои се поврзани за Бадник.

Со фотографиите од прекрасно украсениот дом, актерката го честита празникот.

-Среќен Бадник и Божиќ- порачува Лидија, додека на фотографијата покрај божиќната декорација, се гледа да подготвила бројни јадења и погача.