Ѕвездата на Гранд се вери пред 2 месеци, а сега се омажи – блесна во венчаницата

ИЗВОРСкопје24
|

Некогашната учесничка на „Ѕвиздите на Гранд“, убавата Белма Каршиќ го кажа судбоносното „да“.

Таа со сегашниот сопруг се вери во март оваа година, а денеска одлучија да застанат на лудиот камен.

Пејачката која се натпреваруваше во шоуто во 2014-15 година го прифатила презимето на сопругот, па сега е како што самата вели, „официјално Спаховиќ“.