Забава

На колку време треба да се менуваат гумите: На секои четири...

Со доаѓањето на постудените денови, неопходнo е да се заменат летните гуми со зимски, а законот вели дека тоа мора да се направи најдоцна...

Погледнете ја реакцијата на куче кога слушнало дека оди во нов...

Џо Каи, сопственик на „Adopting Dogs“ од американската сојузна држава Охајо, на својот ТикТок профил покажал како едно од неговите кучиња реагирало кога слушнало...

Доаѓа моќен астро период: Сонцето влегува во Шкорпија, три знаци треба...

Сонцето, планетата на виталноста, на 23 октомври влегува во водената Шкорпија, каде што ќе остане до 22 ноември. Шкорпијата е осмиот знак на зодијакот, а...

Среќа во љубовта за еден знак денес: Дневен хороскоп (20.10.2023)

ОВЕН Еден напорен ден е пред вас на крајот од оваа седмица. Без разлика на сите обврски, ќе бидете на крај задоволни од постигнатото. Нема...

Ден исполнет со предизвици за повеќе од хороскопските знаци: Дневен хороскоп...

Овен (21.03 – 20.04) Не треба да се оптоварувате со притисоците кои ви ги создаваат другите лица, туку бидете верни на вредностите што го карактеризираат...

Убав љубовен ден за еден знак: Дневен хороскоп (18.10.2023)

ОВЕН Овој ден може да се соочите со успорување на започнатите задачи. Бидете трпеливи, затоа што некогаш не можеме да влиајеме на работите. Имате можност...

Еден хороскопски знак овој октомври ќе добие понуда за брак: Еве...

Еден хороскопски знак, велат астролозите, најверојатно ќе заплови во брачните води во текот на овој месец. Знакот Стрелец ќе ја има таа чест. Иако нивната...

Ајвар без лупење и печење на пиперките: Д-р Филгуд го откри...

Д-р Саша Плечевиќ познат како Д-р Филгуд, откри како ја подготвува традиционалната зимска храна - познатиот ајвар. Она што го прави неговиот рецепт различен...

Неповолен ден за повеќе знаци од хороскопот: Дневен хороскоп (12.10.2023)

Овен (21.03 – 20.04) Ако сакате да воспоставите нова визија во животот и да излезете од наметнатите ограничувања, ќе мора да промените нешто во однесувањето....

„Google“ воведува голема промена која ќе им се допадне на многумина

„Google“ најави голема промена. Ако имате неколку различни лозинки за неколку различни платформи, од кои сите тешко се паметат, ова повеќе нема да биде...

НАЈНОВИ