Можете да очекувате дека среќата ќе ви се насмевме – Дневен Хороскоп

ИЗВОРНов Лист
|

Овен (21.03 – 20.04)

Можете да очекувате дека среќата ќе ви се насмевме. Може да ви се исплати и некој мал ризик кој сакате да го преземете со цел да заработите. Во љубовта ве очекува ново познанство, оние во врска или брак ќе бидат во стабилни односи.

Бик (21.04 – 21.05)

Препреките пред вас не ви влеваат надеж. Некој ќе ве провоцира се додека не дознае се што го интересира. Би било добро да бидете колку што можете подискретни, бидејќи ќе паднете во немислост кај оние од кои на некој начин зависите.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Верувајте во себе. Единствено така ќе постигнете се што сте замислиле. Саканото лице би сакало да му посветите повеќе внимание. Приредете му некое романтично изненадување.

Рак (22.06 – 22.07)

Ве очекува значително поволен паричен период. Инвестирајте пари во нешто корисно. Партнерот полека започнува да има доверба во вас. Немојте да го изневерите.

Лав (23.07 – 22.08)

Бидете внимателни и не решавајте го проблемот со повишување на тонот. Обземени сте со себе и не забележувате што се случува со вас на работното место. Една помлада личност, на секаков начин се обидува да го привлече вашето внимание.

Девица (23.08 – 22.09)

Преокупирани сте со различните обврски, па никако не можете да се опуштите. Време е подобро да го организирате своето време. За слободните почнува идеален период за љубов.

Вага (23.09 – 22.10)

Загрижени сте за некои проблеми кои ви се случуваат. Време е да им се посветите посериозно. Во љубовта ситуацијата е одлична, не можете да се одвоите од партнерот.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Ви се укажува прилика да запознаете некоја личност која многу ќе ви помогне во работата. Некој кој ве цени сака да ви излезе во пресрет. Вашиот шарм ќе дојде до полн израз, поради што добро ќе се чувствувате и ќе бидете задоволни од себе.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Потребно е да имате повеќе трпение бидејќи некои проблеми кои ве мачат не можат да се решат преку ноќ. Сакате да го промените односот со саканото лице, но никако не се обидувате да му удоволите за ништо.

Јарец (22.12 – 20.01)

Имате потреба да се докажувате во сите деловни сфери, но и во приватниот живот, па затоа можноста за грешки е голема. Посветете им повеќе внимание на потребите на партнерот.

Водолија (21.01 – 19.02)

Ќе добиете помош од една Шкорпија. Ве очекува ден во кој ќе направите доста корисни работи. Во љубовта ви се допаѓа некое лице кое секојдневно го среќавате, па денес соберете храброст да му го покажете тоа.

Риби (20.02 – 20.03)

Можни се големи промени на финансискиот план. Не дозволувајте некој да ве потиснува. Љубоморни сте и тоа сосема отворено го покажувате. Саканото лице смета дека грешите и претерувате.