Најлоши во љубовта: Никој не сака врска со овој хороскопски знак

ИЗВОРНов Лист
|

Во истражувањето „Еден базен“ на две илјади испитаници, 42 проценти рекле дека понекогаш го следат хороскопот при изборот на партнер, а скоро половина (48 проценти) често го читаат хороскопот во потрага по совети за романтичен живот.

Повеќето испитаници рекле дека никогаш нема да бидат во врска „со флертувачки и непостојани Близнаци“ (42 проценти), а меѓу нив меѓу првите пет најнепосакувани знаци на врска биле грижливите Ракови (37 проценти), искрените Бикови (36 проценти), секогаш подготвеиотн за акција Овен (34 проценти) и слатки Лавови (31 процент).

Ранг листа на знаци со кои луѓето не сакаат врска: Близнаци – 42 проценти, Рак – 37 проценти, Бик – 36 проценти, Овен – 34 проценти, Лав – 31 процент, Девица – 28 проценти, Шкорпија – 24 проценти, Вага – 22 проценти, Стрелец – 17 проценти, Јарец – 16 проценти, Водолија – 10 проценти и на крајот е Риба – 7 проценти.