Ни доаѓа полна Месечина во Стрелец: На овие три знаци ќе им донесе клучни одлуки и ќе им го промени животот од корен

|

Следната полна месечина се нарекува и месец на јагоди…

Следната полна месечина ќе се случи ноќта помеѓу 3 и 4 јуни во 5:41 часот и ќе биде специфична по многу нешта.

Во зависност од тоа каде се наоѓате на вашето лично патување, оваа можност може да биде и возбудлива и застрашувачка. На крајот на краиштата, растот често бара соочување со непријатни вистини за нас самите и нашите односи.

Се вели дека носи просперитет, среќа и љубов и се нарекува месец на јагоди.

Јунската полна месечина со јагоди во Стрелец внесува енергија што би сакале да ја видиме на почетокот на летото.

Ова е идеално време да ги манифестирате вашите најдлабоки желби. За тоа време, размислете да пишувате дневник или да напишете писмо до универзумот.

Еве што ќе донесе полната месечина во Стрелец за секој знак:

Овен

Дојде време за преродба и реорганизација. Ако се чини дека вашите идеи се насекаде, одвојте малку време за да смислите реален план. Создадете навики до кои можете да се придржувате без да се чувствувате преоптоварени. Дозволете си да излезете од вашата глава и да живеете повеќе во сегашниот момент.

Бик

Бикот треба да престане да одолговлекува откако ќе ја види месечината со јагода. Вашите манифестации се многу поблиски отколку што мислите. Време е да го направите првиот чекор и од срце да одите во она што го сакате. Ова е исто така одлично време да го разгледате вашиот став кон неуспехот. Ако никогаш не се обидете, никогаш нема да успеете. Ризикувајте!

Близнаци

Време е да ги слушате вашите инстинкти, а не логиката. Предолго го слушате вашиот мозок, но време е навистина да ја следите вашата страст. Престанете да ја игнорирате вашата интуиција и почнете да верувате во себе. Знаете што е најдобро за вас и време е да дозволите вашата самодоверба да блесне.

Рак

За време на месецот на јагодите, фокусирајте се на негувањето на себе. Постојано им давате на другите, а време е да си дадете и себеси. Најдете време за себе да одвоите време за себе и навистина фокусирајте се на она што го сакате. Концентрирајте се на тоа како да си ја дадете љубовта што ја заслужувате.

Лав

Не се ограничувајте овој месец, особено кога се во прашање вашите достигнувања и самодоверба. Сè уште можете да им помагате на другите додека си помагате себеси. Многу е важно да ја вложите вашата енергија во луѓе кои ќе ви вратат и ќе ја вложат својата енергија во вас.

Девица

Овој месец, Девиците треба да започнат со детоксикација на негативноста што ја чуваат за себе. Почнете да вградувате позитивни афирмации во вашата дневна рутина и да го менувате вашиот начин на размислување. Сфатете дека вие не сте ваши негативни мисли и дека тие не ве дефинираат.

Вага

Месецот на јагоди ќе им даде можност на Вагите за интензивна грижа за себе. Од вас не се бара да го правите она што секој го сака. Концентрирајте се на она што го сакате и гледајте како се остварува. Ќе ви се појават повеќе можности кога ќе станете поусогласени со личноста што сакате да бидете.

Шкорпија

Скорпии, подгответе се да ја изневерите својата одбрана за време на Месечината на јагода. Разбираме колку ви е тешко да ги изразите своите чувства, но во ред е да не сте во ред. Дозволете си да бидете ранливи и побарајте помош кога е потребно. Ова е одлично време за дневник и безбедно место да ги изразите сите ваши негативни емоции.

Стрелец

Ако сте планирале патување во овој период, направете го тоа. Ова е одлично време да одите на одмор или да го планирате следниот престој. Промената на средината може да ви помогне да го промените начинот на кој размислувате.

Јарец

Месецот на јагоди е совршено време за тапкање по рамо. Престанете да дозволувате сомнежот во себе да ве обземе и почнете да го менувате дневниот наратив што си го кажувате.

Водолија

Овој месец обидете се да ја искористите вашата креативна страна за да ги постигнете вашите цели. Ќе ви дојдат природни креативни идеи. Водете дневник за соништата и обрнете внимание на вашиот внатрешен дијалог во овој момент. Време е да ги остварите вашите соништа.

Риба

Рибите ќе треба да поминуваат време во близина на вода за да се наполнат. Дозволете си пауза и фокусирајте се на развивање утринска и вечерна рутина која работи за вас. Ова е исто така одлично време да си поставите цели и да си дозволите да сонувате.