Последната недела од февруари ќе биде најдобрата за овие хороскопски знаци

ИЗВОРНов Лист
|

Ќе доживеете моќна, но убава недела. Астрологијата од доцните моменти е интензивно поразителна, во најмала рака. На крајот на краиштата, вие сте далеку од сезоната на Водолија што се удвои како нов почеток; почеток кој е преполн со визија и ветување. Ќе започнете со друго поглавје сега кога сонцето влезе во Риби, и не правете грешка, сезоната на Риби има толку многу. Ако сте еден од хороскопските знаци кои ќе ја имаат најдобрата недела во февруари 2021 година – Близнаци, Водолија и Риби – тогаш имате најмногу што да добиете.

Ако сте се бореле да ја пронајдете таа искра, оваа недела може да се почувствува како добредојдена промена. На крајот на краиштата, на 24 февруари, амбициозниот Марс ќе формира тројка со трансформативниот Плутон, давајќи ви храброст да ги надминете сите работи за кои некогаш мислевте дека никогаш не можете да ги победите. Ова е моќно време за да ги постигнете вашите цели и дозволете секоја грешка и момент на неуспех да ве инспирираат овојпат да се обидете уште повеќе.

До 25 февруари, романсата ќе се одвива високо како приврзаната Венера влегува во сонувачки, имагинативни и трансцендентни Риби, прислушувајќи ја вашата желба за љубов што ве носи на далечни места. Дозволете му на волшебството да го предводи патот. До 26 февруари, Јупитер – планета на експанзија – ќе формира тромак со Северниот јазол на судбината, ве води кон вашето повисоко јас. Оставете зад себе токсични циклуси од вашето минато и смело одете таму каде што знаете дека секогаш требаше да одите.

Оваа астролошки значајна исто така завршува со полна месечина во организирана, аналитичка и практична Девица на 27 февруари. Оставете му да расветли режими за грижа за себе и рутини според кои живеете.

Близнаци: Новите искуства ви носат толку многу раст

Откако Северниот јазол влезе во Близнаците минатата година, веројатно сте доживеале голем раст за кратко време. Беше тешко, но целата напорна работа ќе вреди. Оваа недела, можеби ќе започнете да гледате каков резултат на исплатата за целиот напор што сте го вложиле за личен раст и само-збогатување. Всушност, серенпитни искуства и спонтани можности може дури и да паднат во скутот, предизвикувајќи момент на самооткривање што може да означи значајна пресвртна точка за вас во ова време, Близнаци.

Водолија: Учите како да направите најдобро од сè

Ако сте се чувствувале како да го носите светот на рамената, навистина не е изненадување. Оваа измината сезона на Водолија ве притискаше сите одеднаш и можеби сè уште се опоравувате од целиот стрес. За среќа, оваа недела, космосот ве охрабрува да ја откриете забавата што ве опкружува. Дури и кога се борите, секогаш постои начин да ја земете вашата борба и да ја трансформирате во креативност, а можеби дури и радост. Додека ја поминувате оваа недела, може да се чувствувате привлечени од можностите едноставно да си поминете убаво. Не премислувај, Водолија.

Риби: Може да се чувствувате уште попривлечно од вообичаеното

Оваа недела имате толку многу да се радувате, Риби. Кога Венера – планета на љубовта, пријателството, уметноста и културата – влезе во вашата прва куќа на себе, можеби ќе се чувствувате поубаво од вообичаеното. Можеби ќе се чувствувате како да одвоите малку дополнително време за да ја соберете облеката или да прскате на вашиот скап парфем, дури и ако тоа е само за да одите во самопослуга. Со враќањето на Венера, луѓето во вашиот живот (и луѓето кои допрва треба да ги сретнете) веројатно ќе започнат да посветуваат дополнително внимание на тоа колку сте одлични. Натопете го.