Видео од настап на позната српска пејачка ги шокираше фановите, вака ли пеат ѕвездите?

|

Фолк пејачката Дара Бубамара одржала настап во еден клуб, но очигледно публиката не била задоволна од нејзиното пеење, судејќи по ова видео на социјалните мрежи.

На споменатата видео снимка поставена на „Тик Ток“ се гледа како Дара го пее хитот на својата колешка Јана Тодоровиќ „Луне, луне“, но очигледно на многумина им сметало како таа го изведува истиот.

-Вака ли пеат ѕвезди? СРАМОТА, стои во описот на видеото, додека ниту коментарите не беа нешто подобро под видеото.

„Таа убаво пее, што и е“, „Ова не е пеење, туку рецитирање“, „Навистина страшно“, се само дел од коментарите.

Видеото погледнете го со клик ОВДЕ.