Го слушна гласот од публиката, потоа го покажа средниот прст – Француската пејачка шокираше во програмата во живо

ИЗВОРНов Лист
|

Пејачката Ла Зара, која ја претставуваше Франција на Евровизија, беше шокирана од реакцијата на бројот на гласови од публиката.

Претходната вечер заврши 67. Евросонг, а Шведска застапувана од пејачката Лорин по втор пат победи на најпрестижниот музички настан во Европа.

Лорин победи главно со гласовите на жирито, додека публиката ја фаворизираше второпласираната претставничка на Финска. Сепак, широката публика не беше поволна за многумина, што предизвика различни реакции кај музичарите во големото студио. По пребројувањето на гласовите социјалните мрежи горea поради реакцијата на француската пејачка Ла Зара на објавената бројка.

Франција доби само 50 гласа од публиката, што нивната претставничка искоментира со невербален гест – покажа среден прст на камерата! Нејзиниот потег ги обиколи сите социјални мрежи и нема никој што не го коментирал.