Северина доби тужба од Милан Поповиќ: Имам 70 од нив, има дијагноза

ИЗВОРНов Лист
|

Пејачката Северина, на која неодамна и беше вратенo старателството над синот, утрово на Инстаграм објави дека добила уште една тужба од поранешниот партнер Милан Поповиќ, таткото на нејзиното дете.

„Добро утро! Како започна вашиот ден? Утрата ми започнуваат со тужби. Добив уште една тужба од човекот кој поднесе над 70 тужби. Ќе ги објавам сите на време. Бесниот спор има своја дијагноза. Најчесто во тужбата го оправдува судијата што ми го одзеде детето. Завчера добив тужба за Инстаграм. Како започнува вашето утро? “, Напиша Северина на Инстаграм со фотографија од пликот.

Да потсетиме, хрватската поп-ѕвезда Северина потврди дека судот во Сплит на 30 август и го вратил старателството над нејзиниот деветгодишен син Александар. Пејачката потоа објави фотографија со синот на плажа. Претходно, таа рече дека судот и забранил да објавува фотографии со детето.

После тоа, Северина даде изјава за хрватските медиуми.

„Пресудата вели дека никогаш немало причина да ми се одземе моето дете.  Знам дека не е готово, но знам и дека детето доаѓа дома барем половина од времето. Битката е добиена и им благодарам на сите што се со мене, кои веруваа во системот и чесноста “, стои во изјавата на Северина.