Трагедија во Велес: Почина младо лице во сообраќајка

|

Ноќеска на автопатот Скопје-Велес пред тунелите над Башино село се случила сообраќајна несреќа во која едно лице С.Н. (31) е починато на лице место и две сопатнички од возилото се повредени.

На лице место интервенирале и од Против пожарната единица од Велес како и од Брзата помош, но кај 31 годишниот велешанец е констатирана смрт, додека кај двете сопатнички се констатирани повреди и се префрлени во општата болница Велес.

Едната од сопатничките заради сериозноста на повредите е пренесена во Клиничкиот центар во Скопје.

Автомобилот со кој управувал С.Н излетал од коловозот на автопатот пред тунелите по патарината Сопот.

Телото на младиот велешанец по наредба на јавен обвинител е предадено на обдукција.