Вељко Ражнатовиќ се исели од Белград: Ги откри причините зошто никогаш нема да се врати во вилата на Дедиње

|

Синот на Цеца Ражнатовиќ, Вељко Ражнатовиќ се исели од вилата на Дедиња во Белград во Тител кај Нови Сад. Како што самиот изјави, боксерот тренира во Нови Сад, но ретко оди во Белград и има добри причини за тоа.

Имено, иако живее во Тител, Вељко речиси секој ден патува во Нови Сад за да го одработи својот тренинг, но во последно време тренира во Белград бидејќи Богдана е таму со второто бебе.

Патувам од Тител до Нови Сад на тренинг. Речиси никогаш не застанувам во Белград. Сега сум тука бидејќи моето бебе е тука, а во Тител имам и фарма и работа и се’ друго – вели Ражнатовиќ.

А колку Вељко Ражнатовиќ му е посветен на боксот сведочи и податокот дека во иднина планира да започне боксерски камп за деца. Како што истакна шампионот на Србија во бокс во крузер-категорија, боксерскиот камп што го отвора за деца ќе им биде достапен на сите затоа што спортот е важен за растот на секое дете.