(ВИДЕО)Се сруши дел од трибина на стадон во Чиле

ИЗВОРНов Лист
|

Попладнево на стадионот „Монументал“ во Чиле се сруши дел од една од трибините на која имаше илјадници навивачи.

Додека навивачите пееја песни и го бодреа својот тим еден дел од трибините се сруши. Според весникот „Ла терсера“, за среќа сите навивачи поминале без посериозни повр еди – осум луѓе имаат минимални повр еди, а двајца од навивачите завршиле со фрактури.

Видеото можете да го погледнете со клик ТУКА.