3 Стилски препораки кои секоја жена треба да ги знае

ИЗВОРНов Лист
|

1. Покажете ја точната количина на кожа.

Покажувањето на точна количина на кожа е од суштинско значење за создавање зачудувачка модна комбинација. За да се осигурате дека го погодивте вистинскиот изглед, обидете се да покажете само еден дел од вашето тело. Ако вашата најдобра одлика се нозете, изберете мини фустан со долги ракави, и ролка. Ако сакате да го покажете деколтето со длабок V дизајн, изберете целосна должина на фустанот. Кога се двоумите, обидете се да откриете помалку, не повеќе. Премногу кожа честопати ќе изгледа невкусно, додека задскривањето на кожата сè уште може да изгледа елегантно.

2. Избалансирајте го горниот и долниот дел

Додека моделите на модна писта може да направат целосно лабава или тесна облека да изгледа едноставно, тоа не е така. За повеќето од нас, успешниот изглед доаѓа од воспоставување на вистинска рамнотежа. Како такво, важно е да се планираат комбинации каде горниот и долниот дел се надополнуваат. Ако носите лабава кошула, обидете се да ја споите со тесни панталони, а ако носите панталони со широки ногавици или целосно здолниште, размислете за надополнување со потесно горно парче.

3. Купете ги овие три вида на јакни

Можеби знаете дека црн фустан и бела маица се неопходни работи за гардероба, но дали ги знаете задолжителните јакни за плакарот? Блејзер, кожна јакна и тексас јакна се трите дизајни за кои не може да се преговара. Додека скроен блејзер ќе ве покрие за на работа и свечени прилики, тексас јакната ќе се погрижи за лежерен изглед. Кожната јакна, пак, е совршена за кога сакате да експериментирате или за вечерна пијачка. Кога и да доцните, можете брзо да земете едно од овие на излегување од вратата.